Čarovný Sabinov a okolie

22. mája 2023

Aká by to bola rozprávka, keby sa neodohrávala v kráľovstve? Mesto kráľom poznané už sedemstosedemdesiatpäť rokov sa rozprestiera za Levočskými vrchmi, či pohorím Čergov, kde jeho brehy obmýva rieka Torysa. Kopčekmi a lúkami, ba aj vrchmi a lesmi posiate okolie prináša do tohoto slobodného kráľovského mesta pokoj a radosť zo života. 

Sabinov učaroval aj majstrovi Pavlovi z Levoče, ktorý vytvoril preň hlavný oltár jednej z najväčších dominánt mesta - gotickému rímsko-katolíckemu kostol svätého Jána Krstiteľa. 

Sabinovské námestie sa stále môže pýšiť barokovými a renesančnými meštianskymi domami a v meste stojí za obdiv aj radnica, renesančná zvonica, či piaristické gymnázium. Netreba opomenúť aj ostatné kvarteto kostolov. Grécko-katolícky, pravoslávny a dva evanjelické.

Onedlho v júni čakajú Sabinov aj každoročne sa opakujúce dni mesta, ktoré by sa nezaobišli bez Sabinovského jarmoku.

re ľudí, ktorí sa radi strácajú v prírode má Sabinov tiež nachystané rôzne miesta, ako napríklad lesopark Švabľovka, či výhľady z pohorí Bachureň a Čergov. Zrúcaniny Kamenického, či Hanigovského hradu Vás zase dostanú do majestátnej histórie dôležitého člena Pentapolitany, v ktorom bol Sabinov spojený s Bardejovom, Levočou, Prešovom aj Košicami.

Nazrite s nami do skutočného sveta rozprávok. Poďte sa pozrieť na Čarovný Sabinov a jeho okolie.

Všetka táto prírodou aj ľudskými rukami vytvorená nádhera sa vám už čoskoro predstaví na unikátnych fotografických obrazoch v knihe Čarovný Sabinov a okolie. Práve v týchto dňoch a týždňoch na nej pracuje veľký kolektív ľudí. Fotografom, redaktorom, textárom a grafikom pomáhajú ľudia žijúci a pracujúci v Sabinove a jeho okolí. Ak máte chuť sa k nim pridať, dvere do vydavateľstva máte otvorené. Ak poznáte miesta, ktoré stoja za pozornosť a chcete sa o ne podeliť s čitateľmi, alebo máte podnetné nápady a tipy, dajte nám vedieť. Ako predstavitelia miest a obcí, majitelia firiem, výrobcovia či zástupcovia kultúrnych organizácií ste práve vy tí, ktorí môžu novú knihu obohatiť a dať jej vyššiu hodnotu. Nehovoriac o tom, že je to zároveň dobrá príležitosť zviditeľniť vašu prácu a hodnoty, ktoré ňou vytvárate.

Ako je možné vstúpiť do projektu?
Kontaktujte nášho regionálneho projektového manažéra Ing. Norbert Čerňa, tel.: 0905 647 768 alebo e-mail: Objasní vám všetky potrebné informácie, ukáže vám obdobné publikácie, aby ste si vedeli predstaviť, ako bude vaša prezentácia v knihe vyzerať.

Dajte nám o sebe vedieť, a my sa už postaráme, aby ste s vašou prezentáciou boli čo najspokojnejší. Každá práca je dôležitá, no treba ju zviditeľniť. Vytvárame jedinečný pohľad na krajinu. Pridajte sa k nám!

Redaktor edície

Mgr. Martin Kmeť

+421 904 335 073

© 2019 – 2024 CBS spol, s.r.o.
chevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram