Čarovná Snina a okolie

9. januára 2023

Novinky, Pripravované projekty

Čary a kúzla nás dnes dostanú do rozprávky v Prešovskom kraji. Pozrieme sa až na najvýchodnejší okraj Slovenskej republiky. Bližsie spoznáme zemplínske mesto, v ktorom za ruky sa svorne držia riečka Pčolinka a jej staršia priateľka Cirocha. Magické pohľady na toto východné kráľovstvo môžu mnohým z nás naznačiť, že sa dívame na rozprávkovo čarokrásne okolie mesta Snina. 

Pomyselným vstupným portálom môžeme vstúpiť do kedysi lávovej, sopkami posiatej pevnosti, chránenej krajinnej oblasti Vihorlatských vrchov, či národného parku Poloniny, ktorá je v rámci Východných Karpát súčasťou UNESCO.

Posiata okolitými vrchmi je však aj z ďalších dvoch svetových strán, z východu strážia ju Bukovské vrchy a zo severu chránia pred chladom Nízke Beskydy. Z tej štvrtej svetovej strany kde slnko zapadá otvára sa Snina do Cirošskej doliny. 

Aká by to bola východná rozprávka bez folkóru, ktorý zaiste treba spomenúť, ako neodmysliteľnú súčasť Sniny a jej bohatstva. Na druhom brehu však kultúru dotvárajú silní východní chlopi  a ich tvrdú muziku obľubujúce dievčatá. Tento rok bude mať dvadsiate narodeniny rockový festival Rock pod Sninským kameňom. Minulý rok bol síce na opačnej strane Vihorlatu, no svoju dospelosť oslávil v Snine.

Nazrite s nami do skutočného sveta rozprávok. Poďte sa pozrieť na Čarovnú Sninu a jej okolie.

Všetka táto prírodou aj ľudskými rukami vytvorená nádhera sa vám už čoskoro predstaví na unikátnych fotografických obrazoch v knihe Čarovná Snina a okolie.Práve v týchto dňoch a týždňoch na nej pracuje veľký kolektív ľudí. Fotografom, redaktorom, textárom a grafikom pomáhajú ľudia žijúci a pracujúci v Snine i a jej okolí. Ak máte chuť sa k nim pridať, dvere do vydavateľstva máte otvorené. Ak poznáte miesta, ktoré stoja za pozornosť a chcete sa o ne podeliť s čitateľmi, alebo máte podnetné nápady a tipy, dajte nám vedieť. Ako predstavitelia miest a obcí, majitelia firiem, výrobcovia či zástupcovia kultúrnych organizácií ste práve vy tí, ktorí môžu novú knihu obohatiť a dať jej vyššiu hodnotu. Nehovoriac o tom, že je to zároveň dobrá príležitosť zviditeľniť vašu prácu a hodnoty, ktoré ňou vytvárate.

Ako je možné vstúpiť do projektu?
Kontaktujte nášho regionálneho projektového manažéra Ing. Norbert Čerňa, tel.: 0905 647 768 alebo e-mail: cerna@cbs.skObjasní vám všetky potrebné informácie, ukáže vám obdobné publikácie, aby ste si vedeli predstaviť, ako bude vaša prezentácia v knihe vyzerať.

Dajte nám o sebe vedieť, a my sa už postaráme, aby ste s vašou prezentáciou boli čo najspokojnejší. Každá práca je dôležitá, no treba ju zviditeľniť. Vytvárame jedinečný pohľad na krajinu. Pridajte sa k nám!