Čarovný Lučenec a okolie

7. februára 2023

Bola by rozprávka rozprávkou bez hradov, zámkov a kaštieľov?  Boli by hrady nové bez toho, aby jestvovali aj tie staršie, umúdrenejšie? Bola by dnešná zlatá ulička centrom obchodu v Lučenci nebyť toho, že bol v minulosti križovatkou všetkých obchodných ciest a vítal kupcov aj predajcov z celého šíreho sveta?

Mesto Lučenec sa vypína v strede Lučenskej kotliny, na sútoku Tuhárskeho a Krivánskeho potoka. Obklopený zelenými vŕškami a vrchmi Cerovej vrchoviny, Stolických vrchov či Ostrôžkami je zasadený priamo do centra historického regiónu Novohrad. Dnes tretie najväčšie mesto v Banskobystrickom kraji na svojom území vítalo ľudí už v dobách praveku a aj preto je Lučenec a jeho okolie bohaté na všetky druhy najrôznejších pamiatok. 

Najdominantnejšou časťou historického sveta Lučenca je jeho Kubínyiho námestie. Pamiatková zóna do ktorej patrí trojica kostolov. Rímskokatolícky, Evanjelický aj Kalvínsky. Reduta ale aj stará radnica.  Fanúšikov Novohradskej histórie poteší aj Novohradské múzeum so špeciálnym zameraním na sklárstvo a ľudovú keramiku. Jedna z najstarších budov mesta poteší obdivovateľov kultúry a umenia, nakoľko sa v nej nachádza Novohradská galéria.

Nazrite s nami do skutočného sveta rozprávok. Poďte sa pozrieť na Čarovný Lučenec a jeho okolie.

Práve v týchto dňoch a týždňoch vzniká kniha Čarovný Lučenec a okolie. Na knihe pracuje veľký kolektív ľudí. Fotografom, redaktorom, textárom a grafikom pomáhajú ľudia žijúci a pracujúci v Lučenci a jeho okolí. Ak máte chuť sa k nim pridať, dvere do vydavateľstva máte otvorené. Ak poznáte miesta, ktoré stoja za pozornosť a chcete sa o ne podeliť s čitateľmi, alebo máte podnetné nápady a tipy, dajte nám vedieť. Ako predstavitelia miest a obcí, majitelia firiem, výrobcovia či zástupcovia kultúrnych organizácií ste práve vy tí, ktorí môžu novú knihu obohatiť a dať jej vyššiu hodnotu. Nehovoriac o tom, že je to zároveň dobrá príležitosť zviditeľniť vašu prácu a hodnoty, ktoré ňou vytvárate.

Ako je možné vstúpiť do projektu?

Kontaktujte našu regionálnu projektovú manažérku  Ing. Miroslava Osvaldová , tel.: 0905 713 885  alebo e-mail: . Objasní vám všetky potrebné informácie, ukáže vám obdobné publikácie, aby ste si vedeli predstaviť, ako bude vaša prezentácia v knihe vyzerať.

Dajte nám o sebe vedieť, a my sa už postaráme, aby ste s vašou prezentáciou boli čo najspokojnejší. Každá práca je dôležitá, no treba ju zviditeľniť. Vytvárame jedinečný pohľad na krajinu. Pridajte sa k nám!

Redaktor edície

Mgr. Martin Kmeť

+421 904 335 073

© 2019 – 2024 CBS spol, s.r.o.
chevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram