Čarovný Bardejov

11. septembra 2023

Novinky, Pripravované projekty

Pýcha Šariša či starobylé, gotické mesto, aj tieto názvy si vyslúžilo mesto Bardejov. Bez pochybne patrí medzi jedno z najkrajších miest na Slovensku. Práve tam sa zatúlali tentokrát naši čarovný fotografi, aby pre nás pripravili fotografickú publikáciu tých najkrajších častí tejto časti Slovenska. Malebné námestie s farebnými meštianskymi domami či majestátna Bazilika sú dominantou, ktorý každý domáci či turista nesmú v Bardejove prehliadnuť. Na pomerne malom území môžeme sledovať enormné množstvo jedinečných kultúrnych pamiatok.

Prvé zmienky o Bardejova pochádzajú až z 13.storočia. Mesto bolo poznačené svojim rýchlym vývojom a to hlavne vďaka strategickej polohe obchodných ciest Rakúsko Uhorska či Poľska. Od 17. storočia je mesto známe vďaka kultúre a stáva sa tak centrom vzdelanosti. V druhej polovicu 20.storočia bolo toto nádherné mesto vyhlásené za mestskú pamiatkovú rezerváciu a niekoľko rokov na to vpísané do UNESCO.

O tom, že toto miesto so sebou nesie neskutočné čaro budú svedčiť aj fotky miestnych fotografov. Práve v týchto dňoch vzniká nová fotografická publikácia Čarovný Bardejov a okolie, ktorá bude plná jedinečných záberov z tohto čarovného regiónu. Nájdete v nej jedinečné fotografie mesta, ale aj úchvatné prírodné scenérie jeho okolia. V tejto knihe sa určite nájde niečo pre každého, kto túži objaviť kúzlo tohto kraja.

Pozrite sa spolu s nami na čarovný Bardejov z nevídaného pohľadu. Ponúkame vám možnosť nazrieť za oponu pripravovanej knihy a v pohodlí vášho domova si vychutnať fotografie čarovných fotografov.

V týchto dňoch a týždňoch vzniká jedinečná kniha, ktorá zachytáva kúzlo Bardejova a jeho širokého okolia. Tento projekt sa však neobmedzuje len na úzky tím tvorcov, ktorí na knihe pracujú. Práve naopak – aj Vy máte príležitosť sa zapojiť a dať knihe svoju pridanú hodnotu! Ako predstavitelia miest a obcí, majitelia firiem, výrobcovia či zástupcovia kultúrnych organizácií ste práve vy tí, ktorí môžu novú knihu obohatiť a dať jej vyššiu hodnotu. Nehovoriac o tom, že je to zároveň dobrá príležitosť zviditeľniť vašu prácu a hodnoty, ktoré ňou vytvárate.

Ako je možné vstúpiť do projektu?
Kontaktujte nášho regionálneho projektového manažéra Ing. Ľubomíra Vyskoča, tel.:+421 917 870 413 alebo e-mail: vyskoc@cbs.sk. Objasní vám všetky potrebné informácie, ukáže vám obdobné publikácie, aby ste si vedeli predstaviť, ako bude vaša prezentácia v knihe vyzerať.

Dajte nám o sebe vedieť, a my sa už postaráme, aby ste s vašou prezentáciou boli čo najspokojnejší. Každá práca je dôležitá, no treba ju zviditeľniť. Pomáhame rásť slovenskému cestovnému ruchu a ponúkame jedinečný pohľad na krajinu. Pridajte sa k nám!