Čarovná Žilina a okolie

20. júla 2023

Novinky, Pripravované projekty

Rieka Váh je rozprávačom v našej dnešnej rozprávke. Váhal, keď mal si vybrať svoj obľúbený ľud, váhal, kde uschová svoju jedinú perlu. Nakoniec uvážlivo rozhodol, že ňou budú obyvatelia tohto rozprávkového mesta na severozápade Slovenska a že svoju perlu uschová práve tu.

Rozvážny Váh chcel, aby sa mestu aj ľuďom v ňom dobre vodilo a tak povolal na pomoc aj svoje dve milé sestry. Kysuca a Rajčanka svojho brata počúvli a spojili svoje sily v jedno, aby sme Vám dnes mohli rozprávať príbeh o Čarovnej Žiline.

A že to je dlhá rozprávka. Len k dnešnému dňu je v nej takmer 300 000 strán a náš rozprávkar váži každý jeden deň už od roku 1208.

Odtlačky minulosti a odrazy Žilinskej histórie sú dnes početnou zbierkou pamiatkovej rezervácie. Barokový kostol Obrátenia sv. Pavla Apoštola, či Kláštor Kapucínov. Rozprávkové Mariánske námestie, ale aj stará radnica. Kostol Najsvätejšej Trojice držiaci sa za ruky s Burianovou vežou, najstaršou zvonicou na Slovensku. 

To všetko je len úlomok toho, čo dnes moderná Žilina v svojej nádhere ponúka.

Okrem iného praje toto mesto horám aj horolezcom. Okrem Malej Fatry, či Súľovských skál sa tu nachádza jedno z najväčších lezeckých centier na celom Slovensku.

Nazrite s nami do skutočného sveta rozprávok. Poďte sa pozrieť na Čarovnú Žilinu a jej okolie.

Práve v týchto dňoch vzniká nová fotopublikácia Čarovná Žilina a okolie, ktorá bude plná jedinečných záberov z tohto čarovného regiónu. Nájdete v nej malebné dedinky a úchvatné prírodné scenérie. Čitatelia si budú môcť vychutnať pôsobivé fotografie, ktoré zachytávajú krásu tohto regiónu. V tejto knihe sa určite nájde niečo pre každého, kto túži objaviť kúzlo tohto kraja.

V týchto dňoch a týždňoch sa tvorí jedinečná kniha, ktorá zachytáva kúzlo regiónu okolo Žiliny. Tento projekt sa však neobmedzuje len na úzky tím tvorcov, ktorí na knihe pracujú. Práve naopak – aj Vy máte príležitosť sa zapojiť a dať knihe svoju pridanú hodnotu! Ako predstavitelia miest a obcí, majitelia firiem, výrobcovia či zástupcovia kultúrnych organizácií ste práve vy tí, ktorí môžu novú knihu obohatiť a dať jej vyššiu hodnotu. Nehovoriac o tom, že je to zároveň dobrá príležitosť zviditeľniť vašu prácu a hodnoty, ktoré ňou vytvárate.

Ako je možné vstúpiť do projektu?
Kontaktujte nášho regionálneho projektového manažéra Mgr. Vladimíra  Híreša, tel.: 0948 707 585 alebo e-mail: hires@cbs.sk. Objasní vám všetky potrebné informácie, ukáže vám obdobné publikácie, aby ste si vedeli predstaviť, ako bude vaša prezentácia v knihe vyzerať.

Dajte nám o sebe vedieť, a my sa už postaráme, aby ste s vašou prezentáciou boli čo najspokojnejší. Každá práca je dôležitá, no treba ju zviditeľniť. Pomáhame rásť slovenskému cestovnému ruchu a ponúkame jedinečný pohľad na krajinu. Pridajte sa k nám!