Pripravovaná kniha o Bánovciach bude plná magických záberov vytvorených miestnymi fotografmi

16. marca 2022

Vydavateľský tím zo stredného Slovenska v spolupráci s miestnymi fotografmi v Hornej Nitre pripravuje čarovnú knihu o Bánovciach nad Bebravou a ich okolí. Ukážku unikátnych záberov si môžete pozrieť už teraz.

Vydavatelia z banskobystrického vydavateľstva sa rozhodli vytvoriť dielo, do ktorého sa môžu zapojiť aj miestni fotografi z okresu Bánoviec. Tým, že v tomto regióne žijú, poznajú ho do takej miery, že dokážu vystihnúť moment, kedy sa daný objekt, prírodná scenéria či kultúrno-historická pamiatka ukáže v netradičnom svetle. Tieto fotografie zviditeľnia v unikátnej pripravovanej publikácii Čarovné Bánovce nad Bebravou a okolie.

Umelecké fotografie zvečnené miestnymi fotografmi

Pre podporu rozvoja tohto mesta a jeho okolia vydavateľský tím z obce Kynceľová neďaleko Banskej Bystrice pripravujú vydanie knihy plnej čarovných záberov. Dychberúce, umelecké fotografie sa stanú súčasťou knihy o regióne Hornej Nitry. Vytvorili ich miestni nadšenci fotografovania, ktorí svoj kraj poznajú ako vlastnú dlaň. Preto v správnom čase a na správnom mieste zvečnili neopakovateľné fotozábery. Takéto jedinečné fotografie majú možnosť zviditeľniť v unikátnej pripravovanej knihe Čarovné Bánovce nad Bebravou a okolie aj ostatní.

Ako povedal autor projektu Martin Kmeť: „Mnoho miestnych fotografov má jedinečné až umelecké zábery svojho mesta, obce či regiónu. No nevedia, ako ich môžu využiť a zviditeľniť. Preto im dávame možnosť zapojiť sa do tohto projektu, kde môžu svoju prácu odprezentovať a ukázať svetu“.

Unikátne zábery, ktoré vás dostanú

Tak, ako zachytili hrad Uhrovec autori fotografií, sa nevidí hocikedy. Interiér pripomínajúci grécku architektúru a mohutné múry, ktoré sa vynímajú v Nitrických vrchoch potvrdzujú jeho majestátnosť. Záhadné fotografie regiónu Horná Nitra obklopujúceho Strážovskými vrchmi a Považským Inovcom budete môcť obdivovať v novopripravovanej knihe o čarovných Bánovciach. „Kniha bude obsahovať viac než sto unikátnych záberov. Nebude to len pohľad na samotné mesto Bánovce nad Bebravou. Čitateľ v nej nájde aj menej známe, možno pre niekoho nepoznané prírodné skvosty či zaujímavé miesta po kultúrno-historickej stránke. Čarovné fotografie priblížia jedinečný kolorit tohto zdanlivo nenápadného regiónu. Prostredníctvom umeleckých fotografií bude mať možnosť spoznať nepoznané kúzlo Čarovných Bánoviec nad Bebravou a ich okolia každý,“ približuje autor a redaktor pripravovanej knihy, Martin Kmeť.

Vhodná aj pre zahraničných turistov

Obrazová časť knihy bude obohatená epickými popismi a tiež informáciami o samosprávach, kultúrnych i vzdelávacích inštitúciách či regionálnych podnikoch, ktoré pôsobia v staroľubovnianskom okrese. Podľa slov Vladimíra Híreša, ako spoluautora knihy a manažéra projektu, sa súčasťou knihy môže stať aj široká verejnosť. „Všetky články, ako aj popisy k fotografiám, budú nielen v slovenčine, ale aj v anglickom jazyku. Tým dostáva kniha vyššiu hodnotu a tak bude slúžiť nielen pre domácich, ale i zahraničných návštevníkov. Táto krásna kniha z edície Čarovné Slovensko bude vhodná aj ako reprezentačný dar, ktorým ukážeme známe aj menej poznané miesta v regióne,“ dodáva Vladimír Híreš.

Mozaiku života v Hornej Nitre dotvára široká verejnosť

Na vytvorení publikácie sa môžu spolupodieľať aj samosprávy, kultúrne inštitúcie či regionálne podniky. „Sme vďační za každý podnet pre tvorbu tejto čarovnej publikácie. Preto dávame možnosť zviditeľniť a prezentovať sa miestnym fotografom, obciam, regionálnym podnikom, či kultúrno-vzdelávacím inštitúciám pôsobiacich v okrese Bánoviec,“ uzatvára Híreš.

V prípade, že poznáte šikovných fotografov alebo chcete zviditeľniť svoju činnosť vo vašom okrese, môžete kontaktovať Vladimíra Híreša prostredníctvom emailu a dať námet na jedinečné miesto či dôležitú ľudskú činnosť vo svojom okolí, ktorá stojí za upriamenie pozornosti v tejto jedinečnej knihe.

Redaktor edície

Mgr. Martin Kmeť

+421 904 335 073

© 2019 – 2024 CBS spol, s.r.o.
chevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram