NOVINKA! Čarovné Turčianske Teplice a okolie

28. augusta 2023

Knihy, Novinky

Čarovné Turčianske Teplice a okolie je nová kniha z edície Čarovné Slovensko. Kniha vám prináša umelecké fotografie od rôznych autorov, zachytávajúce najkrajšie miesta v okolí mesta Turčianske Teplice. Táto kniha je skvelým spôsobom, ako objaviť krásy tohto regiónu, ktorý ponúka mnoho prírodných i historických pamiatok. Fotografie v knihe sú naozaj nádherné a zobrazujú jedinečné scenérie, ktoré môžete nájsť len v tomto okrese. Autori sa snažili zachytiť krásy prírody, ale aj architektúry, ktoré sú charakteristické pre túto oblasť. Každá fotografia je jedinečná a ukazuje nám, ako nádherné môžu byť Turčianske Teplice a ich okolie.

Čarovné Turčianske Teplice a okolie

Za siedmimi horami a siedmimi dolami, dostávame sa do rozprávkového kráľovstva, známeho najmä svojou živou vodou. V kraji obklopenom Kremnickými vrchmi, Žiarom či Veľkou Fatrou a Malou Fatrou rozlieha sa jedno z najstarších kúpeľných miest na Slovensku.Prvá písomná zmienka o Turčianskych Tepliciach, vtedy ešte ako Štubnianskych, je, ako inak, o ich teplých a liečivých prameňoch. Vedelo sa o nich už v roku 1281, keď kráľ toto územie daroval istému grófovi Petrovi. Neskôr patrili mestu Kremnica, vďaka ktorému sa okrem kúpeľov začalo budovať aj mesto. V roku 1949 sa Turčianske Teplice stali samostatným mestom. Popri rozjímaní a čerpaní nových síl máme v tomto meste možnosť cez pamiatky vidieť aj kus turčianskoteplickej histórie. Ich pokojom posiate okolie iba dokazuje, že sa opakuje sa do prostredia, kde nijaká choroba nezostane nevyliečená. Čarovná rajská záhrada, v ktorej každý načerpá novú energiu do tela aj do duše, sa vďaka svojim schopnostiamstala navštevovanou lokalitou cestovateľov z celého sveta. Dopomáhajú jej k tomu také tradičné skvosty ako Modrý kúpeľ, lesopark Bôr i takmer dvestoročný kúpeľný park, v ktorom zaiste nikto nepomyslí na problémy každodennosti. Nazrite s nami do skutočného sveta rozprávok. Poďte sa pozrieť na Čarovné Turčianske Teplice a ich okolie.

turcianske Teplice a okolie

Čo v knihe Čarovné Turčianske Teplice a okolie nenájdete?

Nenájdete v nej suché technické popisy a nudné historické fakty. Na to slúžia iné knihy.

Čím je táto kniha výnimočná?

Je plná vášne a pozitívnej energie, od prvej strany po poslednú. Každý obrázok nesie kúsok autorského srdca a zachytáva vzácny príbeh. Ak sa pohľadom ponoríte do týchto snímok, povedia vám svoje tajomstvá. To je čarovné!

Čarovné fotografie budia zvedavosť a zanechávajú hlboký dojem. Každý obrázok v knihe Čarovné Turčianske Teplice a okolie bol pečlivo vybraný a harmonicky spojený s textom, aby čitateľovi poskytoval úplný zážitok z tejto krajiny plnej zázrakov a tajomstiev. Kniha tiež obsahuje zaujímavé informácie o miestach, ktoré sú na obrázkoch zachytené. Tieto informácie sú podané srozumitelným jazykom. To knihu robí ešte pútavejšou a umožňuje nám hlbšie pochopiť a oceniť krásy tohto regiónu.

Veľká vďaka patrí všetkým fotografom a spolupracovníkom, ktorí prispeli k vzniku ďalšieho kúsku skladačky Čarovné Slovensko“– ČAROVNÉ Turčianske Teplice a okolie.

Kniha Čarovné Turčianske Teplice a okolie je skvelou knihou pre každého, kto má radi krásu prírody a históriu. Táto kniha vám umožní objaviť najkrajšie miesta v okolí Turčianske Teplice a užiť si ich krásu z pohodlia vášho domova. Odporúčame ju všetkým, ktorí chcú spoznať toto úžasné miesto a zároveň oceniť umenie fotografie.

Kniha sa postupne dostáva do distribúcie, vy si ju môžete objednať v našom e-shope už dnes!