NOVINKA! Čarovné Nové Mesto nad Váhom a okolie

17. augusta 2023

Knihy, Novinky

Jedinečná knižná edícia Čarovné Slovensko sa rozšírila o ďalší knižný titul zo západného Slovenska. Táto novinka nesmie chýbať vo vašej knižnici. V knihe Čarovné Nové Mesto nad Váhom objavíte tie najčarovnejšie zákutia mesta a jeho okolia skrz čarovný pohľad.

Nové Mesto nad Váhom a okolie

Prvá písomná zmienka o Novom Meste nad Váhom je z roku 1253, jeho výnimočnú polohu ľudia ocenili už v staršej dobe kamennej, o čom svedčia aj rozsiahle archeologické nálezy. Najväčšie nálezisko sa nachádza v mestskej časti Mnešice, pričom vek najspodnejšej vrstvy nálezu sa odhaduje na 240 000 rokov pred naším letopočtom, čím sa toto nálezisko stáva najvýznamnejším sídliskom pravekého človeka na Slovensku. Pre svoju vynikajúcu polohu bolo územie neustále obývané počas celej histórie. Poskytovalo nielen požehnanú úrodu, ale aj skvelé obranné pozície. Zrúcaniny hradov Beckov, Tematín a Čachtického hradu sú pripomienkou veľkoleposti zašlých čias. Veľkomoravské hroby či rímsko-barbarské sídlisko sú len ďalšími úlomkami z čias, ktoré toto územie držalo vo svojich rukách. V kultúrnom rozvoji mesta bol dôležitým míľnikom rok 1842, lebo vtedy vznikla v Novom Meste nad Váhom prvá tlačiareň. Začiatkom dvadsiateho storočia tlačilo v meste už päť tlačiarní a zaujímavosťou sú napríklad „Považské Noviny“, ktoré vychádzali ako prvý regionálny mesačník na Slovensku. Mesto ponúka ohromujúci počet sôch, historických budov, pamiatok, kostolov a kaplniek a stojí za našu návštevu. Nazrite s nami do skutočného sveta rozprávok. Poďte sa pozrieť na Čarovné Nové Mesto nad Váhom a jeho okolie.

Čo v knihe Čarovné Nové Mesto nad Váhom nenájdete?

Nenájdete v nej technické popisy, históriu alebo faktografiu. Na to slúžia iné knihy.

Čo môžete v knihe nájsť?

Stránky tejto knihy sa nesú v atmosfére plnej emócií a pozitívnej energie, ktorá vás sprevádza od úvodnej strany až po záverečnú. Každá fotografická kompozícia nesie súčasne kúsok duše autora, ktorý zachytil príbeh daného okamihu. Keď sa ponoríte do týchto záberov, príbeh sa pred vami začne odvíjať až takmer čarovným spôsobom.

Kniha Čarovné Nové Mesto nad Váhom je jedinečným dielom, ktoré úchvatne zachytáva nádherné stránky tohto malebného mesta v úplne čarovnom svetle. Jej stránky sú prepojené s pôsobivými fotografiami, ktoré vzbudzujú zázraky tohto kúzelného miesta. Každá jednotlivá fotografia funguje akoby ako okno do duše mesta, otvárajúce cestu pre jeho jedinečný príbeh.

Každá fotografia v knihe Čarovné Nové Mesto nad Váhom je starostlivo vybraná a harmonicky zladená s textom, aby čitateľovi poskytla úplný zážitok z tohto regiónu plného zázrakov a tajomstiev. Okrem toho sa v knihe nachádzajú aj zaujímavé informácie o jednotlivých miestach, ktoré sú zobrazené na fotografiách. Tieto informácie sú napísané jednoduchým a prístupným jazykom, čo robí knihu ešte zaujímavejšou a pomáha nám lepšie pochopiť a oceniť krásy tohto regiónu.

Veľká vďaka patrí všetkým fotografom a partnerom, ktorí sa podieľali na tvorbe tejto jedinečnej knihy Čarovné Nové Mesto nad Váhom.

Kniha Čarovné Nové Mesto nad Váhom a okolie vás zavedie do nádherného sveta, kde sa krása a pôvab tohto okresu otvára pred nami v úplne novom svetle. Skrze kúzelný pohľad kamery a citlivý záber autora nám kniha ukazuje najkrajšie zákutia Nového Mesta nad Váhom a jeho okolia. Stránky sú nabité pôsobivými fotografiami, ktoré sa zdajú byť priamym spojením s dušou tohto regiónu. Každý obrázok je akýmsi oknom do neopísateľného príbehu miesta, jeho histórie a charakteru. Spojenie krásy a emócií, ktoré kniha prináša, nás prevádza týmto krajinou a púta náš zrak k zázrakom, ktoré sa nachádzajú na každom kroku. Toto dielo je nielen vizuálnou pochúťkou, ale aj spôsobom, ako sa priblížiť k srdcu miesta a jeho neopakovateľnej atmosfére.

Knihu nájdete v našom e-shope