Novinka! Čarovné Košice

26. júla 2023

Novinky

Unikátna knižná edícia Čarovné Slovensko sa opäť rozšírila o jedinečnú knihu – druhé najväčšie mesto na Slovensku a zároveň metropolu východu, Košice. Táto novinka nesmie chýbať vo vašej knižnici. V knihe Čarovné Košice objavíte tie najkrajšie zákutia tohto mesta skrz čarovný pohľad.

Košice – metropola východu

Ťažko sa dá nájsť niečo, čo by o našej východnej metropole ešte nebolo povedané. Napriek tomu sa pokúsime ukázať vám druhé najväčšie slovenské mesto cez objektívy fotoaparátov a magické pohľady tak, aby aj pochybovačom bolo jasné, že ide o jeden z najväčších klenotov Slovenska. Naše rozprávanie o „Meste mieru“ sa začína v roku 1230, keď o ňom prvý raz napísali pramene. Vtedy malo ambície, no ani netušilo, aké úspechy sa mu podaria. Že sa stane kolískou vzdelania so svojimi tromi univerzitami. Že sa stane symbolom mnohého cez Európske hlavné mesto kultúry, Mesto športu alebo že dostane titul Európskeho hlavného mesta dobrovoľníctva. Ani že sa v jeho uliciach bude behávať najstarší maratón v Európe a tretí najstarší na celom svete. Najväčšia mestská pamiatková rezervácia drží v rukách obrovský kus minulosti, no napriek tomu prekvitá mladosťou a vitálnym duchom. Pomáhajú k tomu mladí ľudia, z ktorých viac ako 20-tisíc študuje na vysokých školách v meste. V ich záujme je posúvať Košice vpred, aby každý pochopil, že na východe je ich srdce trochu viac ako kdekoľvek inde. Nazrite s nami do skutočného sveta rozprávok. Poďte sa pozrieť na Čarovné Košice.

Čo v knihe Čarovné Košice nenájdete?

Nenájdete v nej technické popisy, históriu, alebo faktografiu. Na to slúžia iné knihy.

Čo môžete v knihe nájsť?

Táto kniha je plná emócií a dobrej energie, čo vás sprevádza od prvej strany až po poslednú. Každá fotografia v sebe nesie kus duše autora, ktorý zachytil príbeh danej scény. Ak sa do týchto fotografií zahľadíte, príbeh vám bude rozprávaný až čarovne.

Kniha Čarovné Košice je jedinečným dielom, ktoré úchvatne zachytáva krásy tohto nádherného mesta v úplne čarovnom pohľade. Stránky tejto knihy sú plné pôsobivých fotografií, ktoré nechávajú prebudiť zázraky Košíc. Každá fotografia je akoby oknom do duše mesta, ktoré rozpráva svoj jedinečný príbeh.

Každá fotografia v knihe Čarovné Košice je starostlivo vybraná a harmonicky zladená s textom, aby čitateľovi poskytla úplný zážitok z tohto kraja plného zázrakov a tajomstiev. Okrem toho sa v knihe nachádzajú aj zaujímavé informácie o jednotlivých miestach, ktoré sú zobrazené na fotografiách. Tieto informácie sú napísané jednoduchým a prístupným jazykom, čo robí knihu ešte zaujímavejšou a pomáha nám lepšie pochopiť a oceniť krásy tohto regiónu.

Veľká vďaka patrí všetkým fotografom a partnerom, ktorí sa podieľali na tvorbe tejto jedinečnej knihy Čarovné Slovensko – ČAROVNÉ KOŠICE.

Kniha Čarovné Košice vás prevedie malebnými uličkami Košíc, ukáže vám historické pamiatky s neobyčajnými detailmi a zachytí atmosféru moderného života v metropole východu. Čarovné fotografie vám umožnia vidieť Košice novými očami a zistiť, prečo je toto mesto také obľúbené medzi domácimi aj zahraničnými návštevníkmi.

Od kaštieľov a katedrál po umelcov ulice a pestrofarebné trhy, každý obrázok v knihe Čarovné Košice je dôkazom lásky a vášne autora pre toto mesto. Ak hľadáte zážitok, ktorý vás vtiahne do Košíc a ich neodolateľného kúzla, táto kniha je práve pre vás. Povznášajúce a nádherné stránky vás uchvátia a nechajú vás snívať o návšteve tohto kúzelného mesta.

Knihu nájdete v našom e-shope