NOVINKA! Čarovná Trnava a okolie

14. marca 2023

Knihy, Novinky

Jedinečná knižná edícia Čarovné Slovensko sa rozrástla o ďalšiu unikátnuknihu. Prinášame vám región, ktorý patrí k zaujímavým cestovateľským pokladom Slovenska nielen pre fascinujúce historické pamiatky, stále živú kultúrnu obec, bohémsky život, atmosféru starobylých romantických zákutí či všade prítomný genius loci slávneho stredoveku. Na trh sa dostáva novinka Čarovná Trnava a okolie. Zamilujte sa do knihy, ktorá vám ukáže tento magický okres inak, ČAROVNE.

Náš kúzelný „Malý Rím“ prepletá históriu so súčasnosťou, prírodu s architektúrou, rodiny medzi sebou a vytvára miesto, kde sa človek môže cítiť ako doma. Čarovnú Trnavu obklopujú lesy, zámky, skaly, vinohrady, lúky a vody, ktoré, keď tomu uveríte, ožívajú. Najstaršie slobodné kráľovské mesto na Slovensku núka vo svojom vnútri toľko inšpirácií na výlety či spoznávanie kultúrnych krás, že sa to snáď ani nedá spočítať.Opustený Kláštor Kataríny Alexandrijskej, kaštiele vo Voderadoch a Dolnej Krupej či zámok v Smoleniciach. Toto sú miesta, ktoré doslova dýchajú históriou. A romantikou zas miesta a skaly s nezabudnuteľnými výhľadmi na Malé Karpaty a na šíru Podunajskú nížinu. Ak chcete vidieť stredoveké mestské opevnenie, ktoré patrí k najrozsiahlejším v strednej Európe, pozrieť si prírodné atrakcie či vyjsť na turistiku, alebo vás fascinuje srdce kostolov, chrámov a synagóg – Trnava má všetko a ešte o niečo viac. Trnava však nie je iba čarokrásna príroda navôkol a múry s dušou. Trnava sú ľudia – Trnavčania, ktorí svoje mesto a okolie vedú smerom a spôsobom, ktorý môže inšpirovať aj iných. Nazrite s nami do skutočného sveta, ktorý však možno ovplyvnil aj čas rozprávok. Poďte sa pozrieť trochu inak na Čarovnú Trnavu a jej okolie.

Čo v knihe Čarovná Trnava a okolie nenájdete?

Nenájdete v nej technické popisy, históriu, alebo faktografiu. Na to slúžia iné knihy.

Čoho je táto kniha plná?

Je plná emócie a dobrej energie, a to od prvej strany až po poslednú. V každej fotografii je totiž skrytý kus duše jej autora, ktorá si pamätá jej príbeh. Ak sa do nej zadívate, ona vám ho rozpovie. Čarovne!

Ďakujeme všetkým fotografom a partnerom, ktorí ste stáli pri zrode ďalšieho dieliku skladačky Čarovné Slovensko – ČAROVNÁ TRNAVA a okolie.

Kniha sa postupne dostáva do distribúcie, vy si ju môžete objednať v našom e-shope už dnes!