NOVINKA! Čarovná Stará Ľubovňa a okolie

6. júna 2023

Unikátna knižná edícia Čarovné Slovensko sa rozrástla o ďalšiu jedinečnú knihu. Prinášame vám historické mesto na severe Slovenska. Mesto Stará Ľubovňa a jej okolie je našou novinkou, ktorá nesmie chýbať vo vašej knižnici. V knihe Čarovná Stará Ľubovňa a a okolie spoznáte tie najkrajšie miesta okresu čarovným pohľadom.

Na severe Slovenska, v regióne horného Spiša, rozprestiera sa mestečko obklopené všetkými odtieňmi zelenej. Rozprávkový les obopína mesto a historický hrad, ktorý si podáva ruku s Ľubovnianskou vrchovinou. Tá dotvára obraz čarovnej oázy pokoja pre oči aj pre dušu. Poprad a Jakubianka, dve zaľúbené rieky dávajúce život svojmu regiónu, patria ku klenotom, ktorými sa mesto Stará Ľubovňa môže pýšiť.Vzácnosť tohto kraja si všimli už aj jeho prví obyvatelia v staršej dobe kamennej. O meste sa prvý raz písomnosti zmienili v 13. storočí, no jeho význam vzrástolnajmä vtedy, keď sa nad Ľubovňou vystaval Ľubovniansky hrad. Ten urobil z mesta „podhradie“, a to veru bola pocta! To však nebola jediná výsada, ktorú Stará Ľubovňa naprieč svojou históriou získala. Dve podstatné sa odohrali len o 72 rokov po prvej písomnej zmienke o meste, keď kráľ Ľudovít I. udelil Starej Ľubovni povýšenie na kráľovské mesto, čo bola preveľká výsada. Zároveň mestu udelil právo vydržiavať si trhy. Mesto bolo a je hospodárskym aj kultúrnym centrom, ktoré má čo ponúknuť očiam všetkých generácií. Jeho okolie ukrýva mnohé prírodné a architektonické skvosty. Travertínové jazierko vo Vyšných Ružbachoch je jediné svojho charakteru na Slovensku. Pieniny zas predstavujú oku lahodiace scenérie a hrad Plaveč pripomína dávne príbehy minulosti. Nazrite s nami do skutočného sveta rozprávok. Poďte sa pozrieť na Starú Ľubovňu a jej okolie.

Čo v knihe Čarovná Stará Ľubovňa a okolie nenájdete?

Nenájdete v nej technické popisy, históriu, alebo faktografiu. Na to slúžia iné knihy.

Čoho je táto kniha plná?

Je plná emócie a dobrej energie, a to od prvej strany až po poslednú. V každej fotografii je totiž skrytý kus duše jej autora, ktorá si pamätá jej príbeh. Ak sa do nej zadívate, ona vám ho rozpovie. Čarovne!

Čarovné fotografie vzbudzujú záujem a prebúdzajú vašu zvedavosť. Každá fotografia v knihe Čarovná Stará Ľubovňa a okolie je starostlivo vybraná a zosúladená s textom, aby čitateľovi poskytla úplný zážitok z tejto krajiny plnej zázrakov a tajomstiev. Kniha tiež plná zaujímavých informácií o jednotlivých miestach, ktoré sú na fotografiách zobrazené. Tieto informácie sú písané jednoduchým jazykom. Toto robí knihu ešte zaujímavejšou a pomáha nám lepšie pochopiť a oceniť krásy tohto regiónu.

A veľká vďaka patrí všetkým fotografom a partnerom, ktorí stáli pri zrode ďalšieho dieliku skladačky Čarovné Slovensko – ČAROVNÁ STARÁ ĽUBOVŇA a okolie.

Kniha Čarovná Stará Ľubovňa a okolie je skvelou knihou pre každého, kto má radi krásu prírody a históriu. Táto kniha vám umožní objaviť najkrajšie miesta v okolí Starej ľubovne a užiť si ich krásu z pohodlia vášho domova. Odporúčame ju všetkým, ktorí chcú spoznať toto úžasné miesto a zároveň oceniť umenie fotografie.

Kniha sa postupne dostáva do distribúcie, vy si ju môžete objednať v našom e-shope už dnes!

Redaktor edície

Mgr. Martin Kmeť

+421 904 335 073

© 2019 – 2024 CBS spol, s.r.o.
chevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram