Čarovný Vranov nad Topľou a okolie

13. februára 2023

Novinky, Pripravované projekty

O rozprávkovom meste ležiacom na rieke Topľa bolo toho povedané mnohé. Nečudo, že mesto dávnych snov v roku 2020 oslávilo svoje sedemstopäťdesiate narodeniny. Veď sa tu snúbi prenádherná príroda a jej krásy spolu s kultúrou a jej bohatstvom pre všetky generácie. 

V predhorí Nízkych Beskýd, v Prešovskom kraji sa na Východoslovenskej pahorkatine rozprestiera čarovný Vranov nad Topľou a jeho dych berúce okolie. Ukážeme vám ho z pohľadu doposiaľ nevideného. 

Ukážeme miesta, tisíc ráz spomenuté, ako veľkú vodnú nádrž Domašu, či neskorogotickú rímskokatolícku Baziliku Narodenia Panny Márie, no ukážeme aj miesta, ktoré vďaka svojej všednosti dá sa ľahko prehliadnuť. Keď sa však zapozeráte do čarovných pohľadov okolitých lesov, hôr, či historických stavieb, zbadáte mágiu, ktorá je v každučkom mieste tohto Zemplínskeho regiónu.

Prirodzenou západnou hranicou Vranovského okresu je hrebeň Slanských vrchov, vďaka ktorému je tento rozprávkový svet otvorený aj cyklo-turistom a turistom, no to ani zďaleka nie je všetko. Na území Slanských vrchov sa nachádza takmer kompletná poľovná fauna Slovenska, štrnásť maloplošných chránených území z botanického, geologického a zoologického pohľadu.  Nazrite s nami do skutočného sveta rozprávok. Poďte sa pozrieť na Čarovný Vranov nad Topľou a jeho okolie.

Práve teraz môžeme napísať, že o krásch a zaujímavostiach Vranova nad Topľou a okolia u nás práve začína vznikať nová, dosiaľ nevídaná kniha Čarovný Vranov nad Topľou a okolie. Jej základom budú desiatky neopakovateľných záberov od umeleckých a krajinárskych fotografov. Tie doplníme bohatým textovým obsahom a budeme vám veľmi vďační, keď nám pri jeho tvorbe pomôžete.

V týchto dňoch a týždňoch na knihe pracuje veľký kolektív ľudí. Fotografom, redaktorom, textárom a grafikom pomáhajú ľudia žijúci a pracujúci vo Vranove nad Topľou a jeho okolí. Ak máte chuť sa k nim pridať, dvere do vydavateľstva máte otvorené. Ak poznáte miesta, ktoré stoja za pozornosť a chcete sa o ne podeliť s čitateľmi, alebo máte podnetné nápady a tipy, dajte nám vedieť. Ako predstavitelia miest a obcí, majitelia firiem, výrobcovia či zástupcovia kultúrnych organizácií ste práve vy tí, ktorí môžu novú knihu obohatiť a dať jej vyššiu hodnotu. Nehovoriac o tom, že je to zároveň dobrá príležitosť zviditeľniť vašu prácu a hodnoty, ktoré ňou vytvárate.

Ako je možné vstúpiť do projektu?
Kontaktujte nášho regionálneho projektového manažéra Bc. Igor Ščomak tel.: +421 948 220 766 alebo e-mail: scomak@cbs.sk. Objasní vám všetky potrebné informácie, ukáže vám obdobné publikácie, aby ste si vedeli predstaviť, ako bude vaša prezentácia v knihe vyzerať.

Dajte nám o sebe vedieť, a my sa už postaráme, aby ste s vašou prezentáciou boli čo najspokojnejší. Každá práca je dôležitá, no treba ju zviditeľniť. Vytvárame jedinečný pohľad na krajinu. Pridajte sa k nám!