Čarovný Trebišov a okolie je na svete

27. apríla 2023

Knihy, Novinky

Čarovný Trebišov a okolie je nová kniha z edície Čarovné Slovensko. Kniha vám prináša umelecké fotografie od rôznych autorov, zachytávajúce najkrajšie miesta v okolí mesta Trebišov. Táto kniha je skvelým spôsobom, ako objaviť krásy tohto regiónu, ktorý ponúka mnoho prírodných i historických pamiatok. Fotografie v knihe sú naozaj nádherné a zobrazujú jedinečné scenérie, ktoré môžete nájsť len v tomto regióne. Autori sa snažili zachytiť krásy prírody, ale aj architektúry, ktoré sú charakteristické pre túto oblasť. Každá fotografia je jedinečná a ukazuje nám, ako nádherné môže byť okolie Trebišova.

Najstaršie písomnosti opisujú Trebišov už v roku 1254, hoci nie je pochýb, že osídlenie na jeho území bolo už omnoho skôr. Pri vládnutí sa v stredoveku vystriedalo mnoho šľachtických rodín. Z nich najznámejší sú pravdepodobne Andrášiovci, ktorí zanechali na jeho území aj početné historické pamiatky. V štrnástom storočí dostalo mesto od kráľa mestské práva, a hoci v devätnástom storočí zažilo populačnú krízu, v tom dvadsiatom sa zachránilo úspešným vybudovaním poľnohospodárskeho priemyslu. Zaiste najväčšou dominantou okolia Trebišova je vinohradnícka oblasť Tokaj. Ide síce o plošne najmenšiu slovenskú vinohradnícku oblasť, no kvalitou a menom vytvorila značku, ktorú poznajú milovníci hroznového nápoja po celom Slovensku. Základnými tokajskými odrodami viniča, z ktorých sa lahodný nápoj vyrába, sú Furmint, Lipovina a Muškát žltý. V samotnom meste sa však nachádzajú aj iné zaujímavosti a pamiatky, ktoré domácim skrášľujú život a zvedavým návštevníkom poskytujú možnosť cestovať v čase do dávnych dôb. Už vtedy totiž Trebišov existoval a prekvital. Tri historické kostoly, čarovný mestský park, hrad, kaštiele či pavlínsky kláštor. V jeho okolí sa nachádzajú nádherné sakrálne stavby, povodia riek Bodrog a Latorica s mŕtvymi ramenami alebo historické vínne pivnice. No je toho oveľa, oveľa viac… Nazrite s nami do skutočného sveta rozprávok. Pozrite si aspoň vo fotografiách Čarovný Trebišov a jeho okolie.

Čo v knihe Čarovný Trebišov a okolie nenájdete?

Nenájdete v nej technické popisy, históriu, alebo faktografiu. Na to slúžia iné knihy.

Čoho je táto kniha plná?

Je plná emócie a dobrej energie, a to od prvej strany až po poslednú. V každej fotografii je totiž skrytý kus duše jej autora, ktorá si pamätá jej príbeh. Ak sa do nej zadívate, ona vám ho rozpovie. Čarovne!

Čarovné fotografie vzbudzujú záujem a prebúdzajú vašu zvedavosť. Každá fotografia v knihe Čarovný Trebišov a okolie je starostlivo vybraná a zosúladená s textom, aby čitateľovi poskytla úplný zážitok z tejto krajiny plnej zázrakov a tajomstiev. Kniha tiež plná zaujímavých informácií o jednotlivých miestach, ktoré sú na fotografiách zobrazené. Tieto informácie sú písané jednoduchým jazykom. Toto robí knihu ešte zaujímavejšou a pomáha nám lepšie pochopiť a oceniť krásy tohto regiónu.

A veľká vďaka patrí všetkým fotografom a partnerom, ktorí stáli pri zrode ďalšieho dieliku skladačky Čarovné Slovensko – ČAROVNÝ Trebišov a okolie.

Kniha Čarovný Trebišov a okolie je skvelou knihou pre každého, kto má radi krásu prírody a históriu. Táto kniha vám umožní objaviť najkrajšie miesta v okolí Trebišova a užiť si ich krásu z pohodlia vášho domova. Odporúčame ju všetkým, ktorí chcú spoznať toto úžasné miesto a zároveň oceniť umenie fotografie.

Kniha sa postupne dostáva do distribúcie, vy si ju môžete objednať v našom e-shope už dnes!