Čarovný Ružomberok a okolie je na svete!

28. augusta 2023

Knihy, Novinky

Výnimočná knižná edícia Čarovné Slovensko sa rozšírila o ďalší knižný titul z malebného dolného Liptova – Čarovný Ružomberok a okolie. Táto novinka nesmie chýbať vo vašej knižnici. V knihe Čarovný Ružomberok a okolie objavíte tie najčarovnejšie zákutia mesta Ružomberok a jeho jedinečného okolia skrz čarovný pohľad.

Čarovný Ružomberok a okolie

Krajina plná lesov a lúk, chodníčky vedúce k dychberúcim výhľadom z Veľkého Choča alebo Sidorova či ranné hmly plaziace sa dolinami… aj taká je krajina v okolí Ružomberka. Jeho okolie je jedinečné očarujúcou prírodou popretkávanou meandrami Váhu. Krajina v lete poskytuje neúrekom možností pre milovníkov turistiky, v zime zas otvára svoje brány lyžiarom a nadšencom zimných športov. V príjemne teplej vode travertínového jazierka v Kalamenoch sa možno okúpať počas celého roka. Neďaleký vodopád v Lúčkach zaujme svojimi kaskádami a v Bešeňovej si snáď každý nájde to svoje. Pokoj a ticho v lone prírody sa naskytá pri vodnej nádrži Čutkovo alebo pri Mónikovej priehrade. Prechádzku na hrad Likava zvládne aj najmenší návštevník, a keď sa pred ním otvorí okolitá krajina, jeho malé srdiečko zaplesá. Dospelým zas učaruje východ slnka s výhľadom na Ľubochniansku dolinu zaliatu bielou hmlou. Kultúrne dedičstvo a tradície predkov dôsledne zachováva Vlkolínec, kde sa človek vráti do dávnych čias našej ľudovej architektúry. Mesto samotné je tiež plné kultúry a pozoruhodnej architektúry, ktorá mapuje rôzne časové obdobia. Gotický Kostol sv. Ondreja láka veriacich, neobaroková radnica osloví milovníkov architektúry a mauzóleum Andreja Hlinku zaujme svojou veľkoleposťou. V meste človek natrafí aj na obchodíky v uličkách, ktorými sa nesie vôňa kávy z neďalekých kaviarní. Pozrite si tieto nádherné miesta a navštívte s nami Čarovný Ružomberok a jeho okolie.

Čo v knihe Čarovný Ružomberok a okolie nenájdete?

Nenájdete v nej technické popisy, históriu, alebo faktografiu. Na to slúžia iné knihy.

Čoho je táto kniha plná?

Je plná emócie a dobrej energie, a to od prvej strany až po poslednú. V každej fotografii je totiž skrytý kus duše jej autora, ktorá si pamätá jej príbeh. Ak sa do nej zadívate, ona vám ho rozpovie. Čarovne!

Čarovné fotografie vzbudzujú záujem a prebúdzajú vašu zvedavosť. Každá fotografia v knihe Čarovný Ružomberok a okolie je starostlivo vybraná a zosúladená s textom, aby čitateľovi poskytla úplný zážitok z tejto krajiny plnej zázrakov a tajomstiev. Kniha tiež plná zaujímavých informácií o jednotlivých miestach, ktoré sú na fotografiách zobrazené. Tieto informácie sú písané jednoduchým jazykom. Toto robí knihu ešte zaujímavejšou a pomáha nám lepšie pochopiť a oceniť krásy tohto regiónu.

A veľká vďaka patrí všetkým fotografom a partnerom, ktorí stáli pri zrode ďalšieho dieliku skladačky Čarovné Slovensko – ČAROVNÝ RUŽOMBEROK a okolie.

Kniha Čarovný Ružomberok a okolie je pútavým sprievodcom do čarovného sveta Ružomberka a jeho okolia. Na stránkach tejto knihy nájdete jedinečné fotografie mesta Ružomberok a jeho okolia, ktoré sa nachádza v srdci slovenských hôr, ktoré je obklopené malebnou prírodou. Okolie Ružomberka je zasadené do nádhernej prírody. Kniha vás prevedie malebnými horami, ako sú Veľká Fatra a Nízke Tatry, a ukáže vám krásne jazerá, rieky a lesy, ktoré toto miesto ponúka. Kniha je inšpirujúcea pre tých, ktorí chcú spoznať tento kus Slovenska a prežiť nezabudnuteľné chvíle s Čarovným Ružomberkom a jeho okolím.

Kniha sa postupne dostáva do distribúcie, vy si ju môžete objednať v našom e-shope už dnes!