Dlho očakávaná kniha Čarovný Hont je ďalším prírastkom jedinečnej knižnej edície Čarovné Slovensko. Zamilujte sa do knihy, ktorá vám ukáže tento jedinečný región inak, ČAROVNE!

Čarovné miesta Hontu majú v sebe magnetizmus, ktorý vás nepustí len tak. Hont región obklopený malebnými južnými svahmi Štiavnických vrchov. Objavíme najvyššií kopec v okolí, ktorý je opradený legendami –  Sitno. Odtiaľ sa vydáme na brehy malebného tajchu Počúvadlo. Určite nevynecháme Tesársku roklinu, prírodnú pamiatku v lesoch na okraji Hontianskych Tesárov. Jej dĺžka je iba niekoľko desiatok metrov, ale človek tam dokáže stráviť zdanlivo nekonečné chvíle. Prejdeme sa cez dedinky Bohunice, Bátovce, Žemberovce a zastavili sme sa v Brhlovciach, ktore ukrývajú niečo tajomné. A samozrejme sme neopomenuli snáď najznámejšie mesto regiónu Banskú Štiavnicu. Toto a ešte omnoho viac nájdete v tejto unikátnej knihe, ktorá vám ukáže región Hontu čarovne.

Čo v knihe Čarovný Hont nenájdete?

Nenájdete v nej technické popisy, históriu, alebo faktografiu. Na to slúžia iné knihy.

Čoho je táto kniha plná?

Je plná emócie a dobrej energie, a to od prvej strany až po poslednú. V každej fotografii je totiž skrytý kus duše jej autora, ktorá si pamätá jej príbeh. Ak sa do nej zadívate, ona vám ho rozpovie. Čarovne!

Ďakujeme všetkým fotografom a partnerom, ktorí ste stáli pri zrode ďalšieho dieliku skladačky Čarovné Slovensko – ČAROVNÝ Hont.

Kniha sa postupne dostáva do distribúcie, vy si ju môžete objednať v našom e-shope už dnes!