Čarovný Hont je na svete!

4. júna 2019

Knihy, Novinky

Dlho očakávaná kniha Čarovný Hont je ďalším prírastkom jedinečnej knižnej edície Čarovné Slovensko. Zamilujte sa do knihy, ktorá vám ukáže tento jedinečný región inak, ČAROVNE!

Čarovné miesta Hontu majú v sebe magnetizmus, ktorý vás nepustí len tak. Hont región obklopený malebnými južnými svahmi Štiavnických vrchov. Objavíme najvyššií kopec v okolí, ktorý je opradený legendami –  Sitno. Odtiaľ sa vydáme na brehy malebného tajchu Počúvadlo. Určite nevynecháme Tesársku roklinu, prírodnú pamiatku v lesoch na okraji Hontianskych Tesárov. Jej dĺžka je iba niekoľko desiatok metrov, ale človek tam dokáže stráviť zdanlivo nekonečné chvíle. Prejdeme sa cez dedinky Bohunice, Bátovce, Žemberovce a zastavili sme sa v Brhlovciach, ktore ukrývajú niečo tajomné. A samozrejme sme neopomenuli snáď najznámejšie mesto regiónu Banskú Štiavnicu. Toto a ešte omnoho viac nájdete v tejto unikátnej knihe, ktorá vám ukáže región Hontu čarovne.

Čo v knihe Čarovný Hont nenájdete?

Nenájdete v nej technické popisy, históriu, alebo faktografiu. Na to slúžia iné knihy.

Čoho je táto kniha plná?

Je plná emócie a dobrej energie, a to od prvej strany až po poslednú. V každej fotografii je totiž skrytý kus duše jej autora, ktorá si pamätá jej príbeh. Ak sa do nej zadívate, ona vám ho rozpovie. Čarovne!

Ďakujeme všetkým fotografom a partnerom, ktorí ste stáli pri zrode ďalšieho dieliku skladačky Čarovné Slovensko – ČAROVNÝ Hont.