Čarovná Žarnovica, Nová Baňa a okolie

29. novembra 2022

Novinky, Pripravované projekty

Dnes sa pozrieme na rozprávku o dvoch bojovníčkach, ktoré si vždy kryli chrbát. Jedna na druhú dávali pozor a chránili sa pred všetkým, čo za Hronom mohlo číhať. Ich rozprávkové prostredie na strednom Pohroní, v južnom výbežku Žiarskej kotliny a na východnom okraji Pohronského Inovca oddeľuje túto lesmi a kopcami posiatu oblasť od zvyšku Slovenska. 

Obe rovným dielom dopomáhajú druhej najdlhšej rieke, ktorá tečie našim územím, aby sa jej dobre vodilo. Žarnovica Kľakom a Nová Baňa svojím Novobanským potokom.

Svojimi kopcami a skalnatými vrchmi lákajú naše bojovnice do týchto končín nejedného zvedavého bádateľa, či nebojácneho turistu. Ponúkajú množstvo historických, prírodných, či kultúrnych pamiatok, ako napríklad zrúcaninu kráľovského hradu Revište, či novootvorené detské ferraty, ktoré na Novobanskej zvoničke lákajú rodiny s deťmi z celého Slovenska.

Celé okolie je posiate sakrálnymi pamiatkami, ktoré potešia nejedného veriaceho, či obdivovateľa architektúry. Môžete sa nimi pokochať napríklad aj z novobanskej rozhľadne. 

Žarnovica, Nová Baňa ale aj celé ich okolie dýcha takým životom, že sa v ich lúkach a lesoch, končiaroch a vodách radi „stratíte“ aby ste načerpali kus novej živej sily, ktorej je v tomto prírodou požehnanom regióne neúrekom. 

Nazrite s nami do skutočného sveta rozprávok. Poďte sa pozrieť na Čarovnú Žarnovicu, Novú Baňu a ich okolie.

about:blank

V týchto dňoch a týždňoch vzniká nová kniha Čarovná Žarnovica, Nová Baňa a okolie, pracuje veľký kolektív ľudí. Fotografom, redaktorom, textárom a grafikom pomáhajú ľudia žijúci a pracujúci v regióne.  Ak máte chuť sa k nim pridať, dvere do vydavateľstva máte otvorené. Ak poznáte miesta, ktoré stoja za pozornosť a chcete sa o ne podeliť s čitateľmi, alebo máte podnetné nápady a tipy, dajte nám vedieť. Ako predstavitelia miest a obcí, majitelia firiem, výrobcovia či zástupcovia kultúrnych organizácií ste práve vy tí, ktorí môžu novú knihu obohatiť a dať jej vyššiu hodnotu. Nehovoriac o tom, že je to zároveň dobrá príležitosť zviditeľniť vašu prácu a hodnoty, ktoré ňou vytvárate.

Ako je možné vstúpiť do projektu?
Kontaktujte našu regionálnu projektovú manažérku Ing. Kvetoslava Bočkaiová, tel.: 0918 706 829 alebo e-mail: bockaivova@cbs.skObjasní vám všetky potrebné informácie, ukáže vám obdobné publikácie, aby ste si vedeli predstaviť, ako bude vaša prezentácia v knihe vyzerať.

Dajte nám o sebe vedieť, a my sa už postaráme, aby ste s vašou prezentáciou boli čo najspokojnejší. Každá práca je dôležitá, no treba ju zviditeľniť. Vytvárame jedinečný pohľad na krajinu. Pridajte sa k nám!