Čarovná Žarnovica, Nová Baňa a ich okolie

9. októbra 2023

Pripravované projekty

Pripravujeme – Čarovná Žarnovica, Nová Baňa a ich okolie

Žarnovica a Nová Baňa, dve mestá na západe Slovenska, sú oázami fascinujúcej histórie, živých tradícií a úchvatnej prírody. Práve tam sa zatúlali tentokrát naši čarovný fotografi, aby pre nás pripravili foto-publikáciu tých najkrajších miest tejto časti Slovenska. Pripravovanou knihou Čarovná Žarnovica a Nová Baňa a ich okolie sa pokúsime priniesť kúsok kúzla tohto kraja do vašich domovov.


Žarnovica, mesto poskladané z histórie a tradícií, sa môže pochváliť jedinou motocyklovou plochou dráhou na Slovensku. Pretekárska tradícia sa v Žarnovici udržiava už viac ako polstoročie a je súčasťou jej identity. Nová Baňa je zase mestom s bohatou baníckou históriou. V 14. storočí tu ťažiari narazili na zlatonosné žily, čo viedlo k vzkrieseniu osady a jej transformácii na mesto. Nová Baňa sa stala jedným zo sedem slávnych banských miest v Uhorsku.Kniha Čarovná Žarnovica a Nová Baňa a ich okolie bude nielen dokumentom o tradíciách týchto miest, ale aj výrazom obdivu k ich kráse a jedinečnosti. Súčasťou budú umelecké fotografie, ktoré zachytia tieto miesta v ich najkrajšom svetle a pomôžu čitateľovi preniesť sa do týchto čarovných slovenských kútov.

O tom, že toto miesto nesie so sebou neskutočné čaro budú svedčiť aj fotky miestnych fotografov. Práve v týchto dňoch vzniká nová foto-publikácia Čarovná Žarnovica, Nová Baňa a ich okolie, ktorá bude plná jedinečných záberov z tohto čarovného regiónu. Nájdete v nej jedinečné fotografie mesta, ale aj úchvatné prírodné scenérie jeho okolia. V tejto knihe sa určite nájde niečo pre každého, kto túži objaviť kúzlo tohto kraja.

V týchto dňoch a týždňoch sa tvorí jedinečná kniha, ktorá zachytáva kúzlo tohto regiónu. Tento projekt sa však neobmedzuje len na úzky tím tvorcov, ktorí na knihe pracujú. Práve naopak – aj Vy máte príležitosť sa zapojiť a dať knihe svoju pridanú hodnotu! Ako predstavitelia miest a obcí, majitelia firiem, výrobcovia či zástupcovia kultúrnych organizácií ste práve vy tí, ktorí môžu novú knihu obohatiť a dať jej vyššiu hodnotu. Nehovoriac o tom, že je to zároveň dobrá príležitosť zviditeľniť vašu prácu a hodnoty, ktoré ňou vytvárate.

Ako je možné vstúpiť do projektu?


Kontaktujte našu regionálnu projektovú manažérku Ing. Adriana Drugová , tel.:+421 915 435 966 alebo e-mail: drugova@cbs.sk. Objasní vám všetky potrebné informácie, ukáže vám obdobné publikácie, aby ste si vedeli predstaviť, ako bude vaša prezentácia v knihe vyzerať.

Dajte nám o sebe vedieť, a my sa už postaráme, aby ste s vašou prezentáciou boli čo najspokojnejší. Každá práca je dôležitá, no treba ju zviditeľniť. Pomáhame rásť slovenskému cestovnému ruchu a ponúkame jedinečný pohľad na krajinu. Pridajte sa k nám!