Čarovná Rožňava a okolie

20. novembra 2023

Rožňava, perla východnej Slovenska, je mesto plné zaujímavostí a historických pamiatok. Miesto umiestnené v malebnom prostredí, obklopené nádhernou prírodou ponúka čaro pravého slovenského mesta so silným dedičstvom a kultúrou. Práve sem sa tentokrát zatúlali naši čarovní fotografi, aby pre nás pripravili foto-publikáciu tých najkrajších častí tejto časti Slovenska.

V meste je však možné obdivovať aj niekoľko sakrálnych pamiatok. Dominantou Rožňavy je Katedrála svätého Kríža, ktorá je najmladšou gotickou katedrálou na Slovensku. Zaujímavosťou je, že katedrála má až dve poschodové veže, čo je na Slovensku raritou. Neďaleko sa nachádza aj kláštor františkánov s krásnym kostolom svätého Františka z Assisi. Pre milovníkov prírody a turistiky je Rožňava skvelým východiskovým bodom na výlety do okolitej prírody. Nachádza sa tu množstvo krásnych a zaujímavých miest ako sú napríklad jaskyňa Gombasek, Silická ľadnica alebo Krásnohorská jaskyňa. V týchto miestach môžete obdivovať stalaktity, stalagmity a iné podobné útvary.

O tom, že toto miesto nesie so sebou neskutočné čaro budú svedčiť aj fotky miestnych fotografov. Práve v týchto dňoch vzniká nová foto-publikácia Čarovná Rožňava a okolie, ktorá bude plná jedinečných záberov z tohto čarovného regiónu. Nájdete v nej jedinečné fotografie mesta, ale aj úchvatné prírodné scenérie jeho okolia. V tejto knihe sa určite nájde niečo pre každého, kto túži objaviť kúzlo tohto kraja.

V týchto dňoch a týždňoch sa tvorí jedinečná kniha, ktorá zachytáva kúzlo tohto regiónu. Tento projekt sa však neobmedzuje len na úzky tím tvorcov, ktorí na knihe pracujú. Práve naopak - aj Vy máte príležitosť sa zapojiť a dať knihe svoju pridanú hodnotu! Ako predstavitelia miest a obcí, majitelia firiem, výrobcovia či zástupcovia kultúrnych organizácií ste práve vy tí, ktorí môžu novú knihu obohatiť a dať jej vyššiu hodnotu. Nehovoriac o tom, že je to zároveň dobrá príležitosť zviditeľniť vašu prácu a hodnoty, ktoré ňou vytvárate.

Ako je možné vstúpiť do projektu?

Kontaktujte našu regionálnu projektovú manažérku p. Martu Barlíkovú na tel.:+421 950 529 248 alebo e-mail: barlikova@cbs.sk, vám všetky potrebné informácie, ukáže vám obdobné publikácie, aby ste si vedeli predstaviť, ako bude vaša prezentácia v knihe vyzerať.

Dajte nám o sebe vedieť, a my sa už postaráme, aby ste s vašou prezentáciou boli čo najspokojnejší. Každá práca je dôležitá, no treba ju zviditeľniť. Pomáhame rásť slovenskému cestovnému ruchu a ponúkame jedinečný pohľad na krajinu. Pridajte sa k nám!

Redaktor edície

Mgr. Martin Kmeť

+421 904 335 073

© 2019 – 2024 CBS spol, s.r.o.
chevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram