Čarovná Gelnica

29. januára 2024

Pripravované projekty

Gelnica, malebné mesto v Košickom kraji, je považované za dôležité centrum východného Slovenska. Toto mesto, ktorého história siaha až do stredoveku, je známe nielen svojou bohatou minulosťou, ale aj radom zaujímavých miest a atrakcií, ktoré lákajú turistov z rôznych častí Slovenska aj zo zahraničia. Práve sem sa tentokrát zatúlali naši čarovní fotografi, aby pre nás pripravili foto-publikáciu tých najkrajších častí tohto kúta Slovenska.

Gelnica je známa svojimi historickými pamiatkami a prírodnými krásami. Mesto sa môže pochváliť niekoľkými chránenými územiami a prírodnými rezerváciami, kde môžete stráviť príjemné chvíle obklopení prírodou. Medzi najpopulárnejšie patrí napríklad oblasť Gelnický hrad, ktorý stojí na skalnom bradle nad mestom a ponúka nádherný výhľad na okolie, alebo Geologický park, ktorý je ideálnym miestom na vzdelávacie prechádzky a objavovanie prírodných zázrakov. Gelnica je skutočným pokladom východného Slovenska, ktorý svojou históriou, kultúrou a prírodnými krásami priťahuje návštevníkov z celého sveta. 

O tom, že toto miesto nesie so sebou neskutočné čaro budú svedčiť aj fotky miestnych fotografov. Práve v týchto dňoch vzniká nová foto-publikácia Čarovná Gelnica a okolie, ktorá bude plná jedinečných záberov z tohto čarovného regiónu. Nájdete v nej jedinečné fotografie mesta, ale aj úchvatné prírodné scenérie jeho okolia. V tejto knihe sa určite nájde niečo pre každého, kto túži objaviť kúzlo tohto kraja. 

V týchto dňoch a týždňoch sa tvorí jedinečná kniha, ktorá zachytáva kúzlo tohto regiónu. Tento projekt sa však neobmedzuje len na úzky tím tvorcov, ktorí na knihe pracujú. Práve naopak – aj Vy máte príležitosť sa zapojiť a dať knihe svoju pridanú hodnotu! Ako predstavitelia miest a obcí, majitelia firiem, výrobcovia či zástupcovia kultúrnych organizácií ste práve vy tí, ktorí môžu novú knihu obohatiť a dať jej vyššiu hodnotu. Nehovoriac o tom, že je to zároveň dobrá príležitosť zviditeľniť vašu prácu a hodnoty, ktoré ňou vytvárate. 

Ako je možné vstúpiť do projektu?

Kontaktujte projektového manažéra, Ing. Norberta Čerňu na tel.:+421 905 647 768 alebo e-mail: cerna@cbs.sk vám všetky potrebné informácie, ukáže vám obdobné publikácie, aby ste si vedeli predstaviť, ako bude vaša prezentácia v knihe vyzerať.

Dajte nám o sebe vedieť, a my sa už postaráme, aby ste s vašou prezentáciou boli čo najspokojnejší. Každá práca je dôležitá, no treba ju zviditeľniť. Pomáhame rásť slovenskému cestovnému ruchu a ponúkame jedinečný pohľad na krajinu. Pridajte sa k nám!