Čarovná Dunajská Streda a okolie

18. marca 2024

Dunajská Streda je považovaná za jedno z najkrajších miest južného Slovenska. Prvá písomná zmienka o meste pochádza z roku 1256. V mestskej kronike sa uvádza, že dnešné mesto vzniklo v druhej polovici 19. storočia pripojením dovtedajších samostatných osád k pôvodnej časti Dunajská Streda. Mesto je teda známe nielen svojou bohatou minulosťou, ale aj radom zaujímavých miest a atrakcií, ktoré lákajú turistov z rôznych častí Slovenska aj zo zahraničia. Práve sem sa tentokrát zatúlali naši čarovní fotografi, aby pre nás pripravili foto-publikáciu tých najkrajších častí tohto kúta Slovenska.

Dunajská Streda, ležiaca v srdci Podunajskej nížiny na Žitnom ostrove, je významným ekonomickým a kultúrnym centrom regiónu. Mesto s bohatou históriou, datovanou až do doby kamennej, ponúka návštevníkom jedinečné pamiatky ako gotický rímskokatolícky kostol Nanebovzatia Panny Márie či Žltý kaštieľ, domov Žitnoostrovného múzea. Neďaleké termálne kúpaliská a technické pamiatky, ako sú vodné mlyny, lákajú turistov z celého sveta. Pre cyklistov sú tu vynikajúce trasy popri Gabčíkovom. Dunajská Streda, so svojím jedinečným charakterom a bohatou ponukou aktivít, je skutočným perlou Slovenska.

O tom, že toto miesto nesie so sebou neskutočné čaro budú svedčiť aj fotky miestnych fotografov. Práve v týchto dňoch vzniká nová foto-publikácia Čarovná Dunajská Streda a okolie , ktorá bude plná jedinečných záberov z tohto čarovného regiónu. Nájdete v nej jedinečné fotografie mesta, ale aj úchvatné prírodné scenérie jeho okolia. V tejto knihe sa určite nájde niečo pre každého, kto túži objaviť kúzlo tohto kraja. 

V týchto dňoch a týždňoch sa tvorí jedinečná kniha, ktorá zachytáva kúzlo tohto regiónu. Tento projekt sa však neobmedzuje len na úzky tím tvorcov, ktorí na knihe pracujú. Práve naopak - aj Vy máte príležitosť sa zapojiť a dať knihe svoju pridanú hodnotu! Ako predstavitelia miest a obcí, majitelia firiem, výrobcovia či zástupcovia kultúrnych organizácií ste práve vy tí, ktorí môžu novú knihu obohatiť a dať jej vyššiu hodnotu. Nehovoriac o tom, že je to zároveň dobrá príležitosť zviditeľniť vašu prácu a hodnoty, ktoré ňou vytvárate. 

Ako je možné vstúpiť do projektu?

Kontaktujte našu regionálneho projektového manažéra, p. Martina Šušorenýho na tel. +421 917 595 928 alebo e-mail: , vám všetky potrebné informácie, ukáže vám obdobné publikácie, aby ste si vedeli predstaviť, ako bude vaša prezentácia v knihe vyzerať.

Dajte nám o sebe vedieť, a my sa už postaráme, aby ste s vašou prezentáciou boli čo najspokojnejší. Každá práca je dôležitá, no treba ju zviditeľniť. Pomáhame rásť slovenskému cestovnému ruchu a ponúkame jedinečný pohľad na krajinu. Pridajte sa k nám!

Redaktor edície

Mgr. Martin Kmeť

+421 904 335 073

© 2019 – 2024 CBS spol, s.r.o.
chevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram