Čarovná Banská Štiavnica a okolie

31. júla 2023

Novinky, Pripravované projekty

Tentokrát vyberieme z čarovnej police s rozprávkovými knihami jednu z azda najkrajších a najzaujímavejších rozprávok. Pozrieme sa na stredné Slovensko, kde uprostred Štiavnických vrchov leží historické banícke mesto. Strieborná Banská Štiavnica ukrýva množstvo bohatstva, tak ako kedysi pod zemou, dnes aj na povrchu. 

Jednou zo Štiavnických dominánt bolo dozaista vzdelanie, keďže Banská akadémia bola prvou vysokou školou svojho druhu na svete.  Tá sa po necelých sto rokoch zlúčila s akadémiou Lesníckou a kým sa skončilo osemnáste storočie bola Čarovná Štiavnica tretím najväčším mestom v celom Uhorsku.

Dnes je Banská Štiavnica akoby oddelená čarovným portálom od zvyšku sveta a každá dlažobná kocka na ceste Vás sprevádza tou rozprávkou. Ak nejaké mesto dýcha mágiou a históriou, o Štiavnici to platí dvojnásobne.

Či zavítate do historického centra a budete obdivovať Trojičný stĺp, alebo navštívite Starý, či Nový Zámok. Pôjdete rozjímať do kopcov pre Štiavnicu tak príznačných a zastavíte sa na moment na duchom požehnanej kalvárii. Či sa v teplom letnom počasí ovlažíte na jednom zo Štiavnických tajchov, alebo budete len tak kráčať do kopca tohto čarovného mesta a počúvať hlasy našich predkov, pochopíte, že táto rozprávka je skutočná.

Nazrite s nami do skutočného sveta rozprávok. Poďte sa pozrieť na Čarovnú Banskú Štiavnicu a jej okolie.

Práve teraz môžeme napísať, že o krásch a zaujímavostiach Banskej Štiavnice a okolia, u nás práve začína vznikať nová, dosiaľ nevídaná kniha Čarovná Banská Bystrica a okolie. Jej základom budú desiatky neopakovateľných záberov od umeleckých a krajinárskych fotografov. Tie doplníme bohatým textovým obsahom a budeme vám veľmi vďační, keď nám pri jeho tvorbe pomôžete.

V týchto dňoch a týždňoch na knihe pracuje veľký kolektív ľudí. Fotografom, redaktorom, textárom a grafikom pomáhajú ľudia žijúci a pracujúci vBanskej Štiavnic a okolí. Ak máte chuť sa k nim pridať, dvere do vydavateľstva máte otvorené. Ak poznáte miesta, ktoré stoja za pozornosť a chcete sa o ne podeliť s čitateľmi, alebo máte podnetné nápady a tipy, dajte nám vedieť. Ako predstavitelia miest a obcí, majitelia firiem, výrobcovia či zástupcovia kultúrnych organizácií ste práve vy tí, ktorí môžu novú knihu obohatiť a dať jej vyššiu hodnotu. Nehovoriac o tom, že je to zároveň dobrá príležitosť zviditeľniť vašu prácu a hodnoty, ktoré ňou vytvárate.

Ako je možné vstúpiť do projektu?
Kontaktujte našu regionálnu projektovú manažérku Mgr. Klaudiu Mináčovú , tel.: 0917 329 275 alebo e-mail: minacova@cbs.sk. Objasní vám všetky potrebné informácie, ukáže vám obdobné publikácie, aby ste si vedeli predstaviť, ako bude vaša prezentácia v knihe vyzerať.

Dajte nám o sebe vedieť, a my sa už postaráme, aby ste s vašou prezentáciou boli čo najspokojnejší. Každá práca je dôležitá, no treba ju zviditeľniť. Vytvárame jedinečný pohľad na krajinu. Pridajte sa k nám!