Novinka! Čarovný Novohrad je tu pre vás

24. júna 2019

Jedinečná edícia kníh Čarovné Slovensko sa rozrástla o nové knižné dielo, Čarovný Novohrad. Táto kniha vám predstaví tento región tak ako ho určite nepoznáte, ČAROVNE.

Novohrad, možno viete, možno nie, ale toto historické územie v južnej časti stredného Slovenska a v severnej časti Maďarska sa nazýva podľa hradu Novohrad, v maďarčine Nógrad. Pôvodne k nemu patrilo aj územie Hontu a Malohontu, jeho územná celistvosť však dlho trpela tureckými vpádmi a nadvládou. V druhej polovici 16.storočia sa im podarilo podmaniť si takmer celú stolicu, keď dobyli aj hrady Modrý Kameň a Divín. Novohrad sa definitívne oslobodil až po sto rokoch, keď bol v roku 1686 oslobodený Budín. Prirodzeným centrom Novohradu je mesto Lučenec. Pohladením pre oko i dušu sú pokojné vody nádrží Ružiná, Málinec, Ľadovo či Ľuboreč.  A celú čarovnú atmosféru dotvára Cerová vrchovina. Novohrad je skutočne čarovný a stojí za objavovanie. A všetky nádherné miesta tohto regiónu sú zachytené v našej knihe Čarovný Novohrad.

Čo v knihe Čarovný Novohrad nenájdete?

Nenájdete v nej technické popisy, históriu, alebo faktografiu. Na to slúžia iné knihy.

Čoho je táto kniha plná?

Je plná emócie a dobrej energie, a to od prvej strany až po poslednú. V každej fotografii je totiž skrytý kus duše jej autora, ktorá si pamätá jej príbeh. Ak sa do nej zadívate, ona vám ho rozpovie. Čarovne!

Ďakujeme všetkým fotografom a partnerom, ktorí ste stáli pri zrode ďalšieho dieliku skladačky Čarovné Slovensko – ČAROVNÝ Novohrad.

Redaktor edície

Mgr. Martin Kmeť

+421 904 335 073

© 2019 – 2024 CBS spol, s.r.o.
chevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram