Novinka! Čarovné Partizánske a okolie

22. februára 2022
Carovne Horehronie

Novinka z dielne Čarovné Slovensko práve uzrelo svetlo sveta.  Čarovné Partizánske a okolie je ďalším prírastkom jedinečnej knižnej edície Čarovné Slovensko. Zamilujte sa do knihy, ktorá vám ukáže tento magický okres inak, ČAROVNE!

Malý rozlohou, ale zato plný krásnych zákutí. Začíname pri románsko-gotickom kostolíku na Sádku, odtiaľ príjemnou prechádzkou na vrchy Kozlica a Vres, kde sa dá kochať výhľadmi na pohorie Tribeč a Považský Inovec. Za dobrej viditeľnosti zazrieme aj bratislavský Kamzík. Skorá jar je vhodná na návštevu pozostatkov lužného lesa v Chynoranoch, kde nás očarí záplava kvitnúceho medvedieho cesnaku. Na jarnom slniečku sa môžeme vyhriať na Štrkovisku v Žabokrekoch nad Nitrou, odtiaľ prejdeme na zabudnutý židovský cintorín hore nad dedinou. Po poľných cestičkách sa presunieme k výhľadu na krásne zvlnené polia smerom k Ostraticiam. Ďalšia pekná jarná prechádzka je intravilánom Veľkých Uheriec. Od kaštieľa Thonetovcov prejdeme k priehrade, cez les sa dostaneme na turistickú chatu Brezová. Pekným výstupom je aj návšteva Dobrotínskych skál. Pozorovanie babieho leta je očarujúce z letiska v Malých Bieliciach. V posledných lúčoch letného slnka vytvárajú pavučiny súvislý koberec na tráve. Jeseň plná farieb pozýva do Brodzian na návštevu Puškinovho múzea v kaštieli s priľahlým parkom s vodnými kaskádami. Na skok odtiaľ je hrobka rodu Friesenhofovcov a kúsok nad ňou zaujímavý letohrádok Babylon. Z Brodzian sa presunieme na turistickú značku chata Ondrej a lesom prejdeme na usadlosť Hlboké, kde o krásne pohľady do dolín nie je núdza. Cestou sa dostaneme do sedla Plešovica k nášmu cieľu – útvaru Skalná brána. Zima v meste Partizánske nám ukáže jedno z najdlhších námestí. Dominuje mu Kostol Božského Srdca Ježišovho. Návštevníkom okresu sa vždy zavďačia malebné západy slnka. Prijmite srdečné pozvanie do regiónu krásnej prírody na strednom toku rieky Nitry. V knihe sú podmanivé fotografie neobyčajných momentov regionálnych zákutí doplnené v textovej časti informáciami nielen o samotnom meste a obciach, ale aj o rôznych inštitúciách, sociálnych zariadeniach, školách, firmách, spoločnostiach a regionálnych podnikoch pôsobiacich v okrese. Zahĺbte sa do tejto knihy a spoznáte Partizánske prostredníctvom očarujúcich fotografií tých najlepších fotografov z tohto regiónu! Spoznajte čarovné zákutia Partizánskeho v knihe Čarovné Partizánske a okolie.

Carovne Horehronie

Čo v knihe Čarovné Partizánske a okolie nenájdete?

Nenájdete v nej technické popisy, históriu, alebo faktografiu. Na to slúžia iné knihy.

Čoho je táto kniha plná?

Je plná emócie a dobrej energie, a to od prvej strany až po poslednú. V každej fotografii je totiž skrytý kus duše jej autora, ktorá si pamätá jej príbeh. Ak sa do nej zadívate, ona vám ho rozpovie. Čarovne!

Ďakujeme všetkým fotografom a partnerom, ktorí ste stáli pri zrode ďalšieho dieliku skladačky Čarovné Slovensko – ČAROVNÉ Partizánske a okolie.

Redaktor edície

Mgr. Martin Kmeť

+421 904 335 073

© 2019 – 2024 CBS spol, s.r.o.
chevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram