NOVINKA! Čarovné Nové Zámky a okolie

29. novembra 2021
Carovne Horehronie

Novinka z dielne Čarovné Slovensko práve uzrelo svetlo sveta.  Čarovné Nové Zámky a okolie je ďalším prírastkom jedinečnej knižnej edície Čarovné Slovensko. Zamilujte sa do knihy, ktorá vám ukáže tento magický okres inak, ČAROVNE!

Možno si poviete, čo už môže byť čarovné na Nových Zámkoch a jeho okolí. Mesto má síce bohatú históriu, ale v minulosti bolo ťažko skúšané, a tak sa, žiaľ, nezachovalo veľa pamiatok. Rovinatá krajina v jeho okolí sa na prvý pohľad niekomu môže zdať jednotvárna.  Je tu však veľa krásnych miest a aj nížinný kraj má vlastné čaro. Cez okres preteká veľa riek. Spomenieme len niektoré ako Ipeľ, Žitava, Hron, Nitra, Váh a, samozrejme, naša najväčšia rieka Dunaj. Vytvárajú v krajine krásne zákutia. Neďaleko obce Gbelce môžeme obdivovať známe Parížske močiare. Pri sútoku rieky Ipeľ s Dunajom sa nachádza naše najmenšie, ale napriek tomu malebné pohorie Burda. Prevažnerovinatá krajina a úrodná pôda predurčujú región k poľnohospodárstvu. Kam nám oko dohliadne, môžeme obdivovať dlhé lány obilia, slnečníc a iných plodín. Pri dedinách ako Strekov, Svodín či Belá nám môže učarovať množstvo viníc. Samozrejme, nemôžeme zabudnúť spomenúť historické pamiatky, ako napríklad kaštieľ v Palárikove, Bardoňove či v Belej a mnoho ďalších. V Nových Zámkoch môžeme zase obdivovať rôzne sakrálne pamiatky, medzi ktoré patria františkánsky kláštor, ako aj kalvária postavená na bašte bývalého opevnenia. V okrese sa nachádzajú aj mnohé iné pamiatky, ako napríklad románska rotunda v obci Bíňa či kalvária vo Dvoroch nad Žitavou. Zachytiť krásu nížinnej krajiny nie je vždy jednoduché. To mi určite môžu potvrdiť  autori fotografií v tejto knihe. No keď sa to podarí, určite to stojí za to. O tom sa budete môcť presvedčiť .Každý si tu nájde to svoje. Zahĺbte sa do tejto knihy a spoznáte Nové Zámky prostredníctvom očarujúcich fotografií tých najlepších fotografov z tohto regiónu! Spoznajte čarovné zákutia Nových Zámkov v knihe Čarovné Nové Zámky a okolie.

Carovne Horehronie

Čo v knihe Čarovné Nové Zámky a okolie nenájdete?

Nenájdete v nej technické popisy, históriu, alebo faktografiu. Na to slúžia iné knihy.

Čoho je táto kniha plná?

Je plná emócie a dobrej energie, a to od prvej strany až po poslednú. V každej fotografii je totiž skrytý kus duše jej autora, ktorá si pamätá jej príbeh. Ak sa do nej zadívate, ona vám ho rozpovie. Čarovne!

Ďakujeme všetkým fotografom a partnerom, ktorí ste stáli pri zrode ďalšieho dieliku skladačky Čarovné Slovensko – ČAROVNÉ Nové Zámky a okolie.

Redaktor edície

Mgr. Martin Kmeť

+421 904 335 073

© 2019 – 2024 CBS spol, s.r.o.
chevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram