NOVINKA! Čarovné Bánovce nad Bebravou a okolie

14. októbra 2022

Knihy, Novinky

Jedinečná knižná edícia Čarovné Slovensko sa rozrástla o ďalšiu špeciálnu knihu zo slovenského okresu. Prinášame vám krásny región v povodí rieky Bebrava. Na trh sa dostáva novinka Čarovné Bánovce nad Bebravou a okolie. Zamilujte sa do knihy, ktorá vám ukáže tento jedinečný okres inak, ČAROVNE.

V povodí rieky Bebrava rozpína sa dlhočizná kotlina, ktorá je zo všetkých strán obklopená svojimi pahorkami. Hôrky, kopce aj hory sú však len pozadím čarovných scenérií, ktoré so sebou Bebrava a jej kotlina prinášajú. V jej srdci sa už pred sedemstodeväťdesiatimi rokmi zabývali ľudia a vybudovali si na jej šírych poliach mesto. Bánovce nad Bebravou sa stali slobodným kráľovským mestom už v roku Pána tisíctristosedemdesiatšesť. Nie je sa čomu čudovať, lebo už v stredoveku chyrovali všetci o tom, akých remeselníkov Bánovce majú. Obuvníci, krajčíri, tkáči, stolári, mäsiari a mnohí iní šikovnínobyvatelia svoje mesto zveľaďovali, ale i bránili. Nezľakli sa ani Turkov, ktorí do mesta vpadli o necelé tri storočia. Začiatkom toho sedemnásteho sa mesto nad Bebravou mohlo pýšiť aj vzdelanými deťmi, keďže tu Bánovčania postavili svoju prvú základnú školu. Mohli byť právom hrdí aj na hrad Uhrovec, ktorý pomohol turecké vojská zadržať a porazeným nebol. Dnes je po storočiach vytrvalosti poranený požiarom, no svojemúry hrdo drží nielen pre turistov. Nazrite s nami do skutočného sveta rozprávok.

Čo v knihe Čarovné Bánovce nad Bebravou nenájdete?

Nenájdete v nej technické popisy, históriu, alebo faktografiu. Na to slúžia iné knihy.

Čoho je táto kniha plná?

Je plná emócie a dobrej energie, a to od prvej strany až po poslednú. V každej fotografii je totiž skrytý kus duše jej autora, ktorá si pamätá jej príbeh. Ak sa do nej zadívate, ona vám ho rozpovie. Čarovne!

Ďakujeme všetkým fotografom a partnerom, ktorí ste stáli pri zrode ďalšieho dieliku skladačky Čarovné Slovensko – ČAROVNÉ BÁNOVCE nad BEBRAVOU a okolie.