NOVINKA! Čarovná Ilava a okolie

13. decembra 2022

Unikátna knižná edícia Čarovné Slovensko sa rozrástla o ďalšiu jedinečnú knihu. Prinášame vám mesto na strednom Považí – Ilavu po ľavej strane najdlhšej slovenskej rieky Váh.  Na trh sa dostáva novinka Čarovná Ilava a okolie. Zamilujte sa do knihy, ktorá vám ukáže tento magický okres inak, ČAROVNE.

V srdci Ilavskej doliny obklopenej dychberúcimi končekmi Bielych Karpát, z juhovýchodu chránenými Strážovskými vrchmi, leží mestečko s niekoľkostoročnou históriou. Na strednom Považí, po ľavej strane najdlhšej slovenskej rieky Váh, rozprestiera sa mesto Ilava. Jej pokojom zaviate ulice objímajú trpezlivé lesy, kde sa čas konečne prestal ponáhľať. Rozbehaní cestovatelia si preto môžu vydýchnuť a načerpaťv tomto tichom obdarenom kraji nejednu inšpiráciu. História siaha až k záznamom vyberača pápežských daní, ktorý si svojich platcov poctivo zapisoval, a Ilava sa k nim pridala už v štyridsiatych rokoch štrnásteho storočia. Začiatkom toho pätnásteho zažíva Ilava svoj prvý rozkvet a dostáva od kráľa výsadu dva razy do roka organizovať výročné trhy. V sedemnástom storočí sa zase mohla tešiť z rozkvetu. Tentoraz rozmach zaznamenali hospodárske cechy, ktoré zabezpečovali mestu a jeho obyvateľom všakovaké tovary. V súčasnosti si v Ilave môžeme pozrieť pamiatky ako ilavskú zvonicu alebo mestské múzeum, ktoré nás vezmú do tajov histórie, národa i prírody. Pre turistov z celého Slovenska stojí za zmienku aj turistická prechádzka nádherným krajom až na vrch Vápeč – dominantu kraja.

Čo v knihe Čarovná Ilava a okolie nenájdete?

Nenájdete v nej technické popisy, históriu, alebo faktografiu. Na to slúžia iné knihy.

Čoho je táto kniha plná?

Je plná emócie a dobrej energie, a to od prvej strany až po poslednú. V každej fotografii je totiž skrytý kus duše jej autora, ktorá si pamätá jej príbeh. Ak sa do nej zadívate, ona vám ho rozpovie. Čarovne!

Ďakujeme všetkým fotografom a partnerom, ktorí ste stáli pri zrode ďalšieho dieliku skladačky Čarovné Slovensko – ČAROVNÁ ILAVA a okolie.

about:blank

Kniha sa postupne dostáva do distribúcie, vy si ju môžete objednať v našom e-shope už dnes!

Redaktor edície

Mgr. Martin Kmeť

+421 904 335 073

© 2019 – 2024 CBS spol, s.r.o.
chevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram