NOVINKA! Čarovná Banská Bystrica a okolie

29. septembra 2022

Knihy, Novinky

Jedinečná knižná edícia Čarovné Slovensko sa rozrástla o ďalšiu unikátnu knihu. Prinášame vám knihu z mesta, kde pôsobíme. Na trh sa dostáva novinka Čarovná Banská Bystrica a okolie. Zamilujte sa do knihy, ktorá vám ukáže tento magický okres inak, ČAROVNE.

„Ako miloval pán Boh tento kraj, keď takú krásu mohol mu dať.“ Spieva vo svojej piesni jeden z mnohých ľudí, ktorí sa do tohto miesta zamilovali. Na sútoku riek Bystrica a Hron rozprestiera sa mesto s históriou siahajúcou do dôb tak dávnych, že si to málokto dokáže predstaviť. Už totiž v období eneolitu na jej územie zavítali hľadači drahých kovov, ktorí spoznali jedno z jej prvých čarovných tajomstiev – celá bola pokrytá meďou. Naprieč minulosťou sídlili tu rôzni králi a všakovaké národy, no jej prívlastok Banská jej bol vlastný pred každým z nich. Prvá zmienka o meste Banská Bystrica bola už v roku 1255, kedy vtedajší kráľ Uhorska Belo IV. dal mestu ťažobné aj mestské práva. Okrem medi sa na jej území ťažilo už aj železo a striebro. Banská Bystrica sa stala kolískou umelcov rôznych múz, ktorí jej krásu pretavili na plátna, ale aj na pohladzujúce tóny ľúbivých melódií. Umelci, však neboli jediní, ktorí svoje mesto milovali na život a na smrť. Banská Bystrica ale lásku k svojim deťom opätuje, a aj preto zostane jedným z najväčších Slovenských symbolov boja za slobodu. Nazrite s nami do skutočného sveta rozprávok. Poďte sa s nami pozrieť na Čarovnú Banskú Bystricu a okolie.

Čo v knihe Čarovná Banská Bystrica a okolie nenájdete?

Nenájdete v nej technické popisy, históriu, alebo faktografiu. Na to slúžia iné knihy.

Čoho je táto kniha plná?

Je plná emócie a dobrej energie, a to od prvej strany až po poslednú. V každej fotografii je totiž skrytý kus duše jej autora, ktorá si pamätá jej príbeh. Ak sa do nej zadívate, ona vám ho rozpovie. Čarovne!

Ďakujeme všetkým fotografom a partnerom, ktorí ste stáli pri zrode ďalšieho dieliku skladačky Čarovné Slovensko – ČAROVNÁ BANSKÁ BYSTRICA a okolie.