Košice objektívom miestnych fotografov 

20. októbra 2022

Metropolu na východnom Slovensku vám predstavia miestni fotografi cez svoje objektívy. Magické pohľady len utvrdia fakt, že ide o jeden z najväčších klenotov Slovenska. 

Kolektív redaktorov v spolupráci s miestnymi fotografmi košického regiónu pripravuje jedinečnú knihu, do ktorej sa zapájajú aj ľudia žijúci i pracujúci v Košiciach. Neopakovateľné fotozábery odhaľujú jedinečnosť a majestátnosť tohto východného mesta i jeho okolia. 

Onedlho už aj na knižných pultoch

Vydavatelia z banskobystrického vydavateľstva tvoria dielo, do ktorého sa zapojili aj miestni fotografi z košického okresu. Magické fotozábery odhaľujú každé zákutie mesta a upriamujú pozornosť na okolité dediny nachádzajúce sa v okrese Košíc. Podľa slov redaktora knihy Martina Kmeťa má mnoho fotografov jedinečné až umelecké zábery svojho mesta, obce či celého regiónu. „Častokrát ale nevedia, ako ich môžu zviditeľniť vo svete. Preto im dávame možnosť byť súčasťou projektu knižnej čarovnej edície, kde môžu svoju prácu odprezentovať a mať svoje meno v knihe,“

upresňuje Martin Kmeť.

Ďalší čriepok do čarovnej edície

Do knižnej edície Čarovné Slovensko pribudne ďalšia kniha z východného Slovenska. Dôkazom toho, že naša krajina ponúka rôznorodé možnosti poznania a kultúrneho či prírodného vyžitia značí aj nová pripravovaná kniha Čarovné Košice a okolie. 

Gymnázium Šrobárova ako budova z fantasy filmu, či zasnežené vianočné ulice ako najväčšej metropoly Európy… 

aj takto bude vyzerať obrazová časť knihy pozostávajúca s viac než sto umeleckých fotografií. Unikátne zábery obohatia epické popisy a zaujímavé informácie o daných lokalitách v košickom regióne. Dóm sv. Alžbety, Jakabov palác, Rokokový kaštieľ či vyhliadková veža Hradová sa na umeleckých fotografiách ukážu v svetle, akom ho málokto pozná. 

Podľa slov Petry Beňovej, ako spoluautorky knihy a manažérky projektu, sa súčasťou knihy môže stať aj verejnosť. „Všetky články, ako aj popisy k fotografiám, budú nielen v slovenčine, ale aj
v a
nglickom jazyku, čím kniha dostáva vyššiu pridanú hodnotu. Zásluhou ľudí vytvárajúcich príjemné života schopné prostredie v tomto východoslovenskom regióne je len dôkaz jeho neobyčajnosti a unikátnosti. No každú dobrú prácu je potrebné aj zviditeľniť. Preto sa na vytvorení novej publikácie môžu spolupodieľať aj samosprávy, kultúrne inštitúcie či regionálne podniky, ktorým dávame priestor vo forme PR článku,“ spresňuje Petra Beňová.

Fotokniha Čarovné Košice a okolie sa môže stať reprezentačným darom, ktorý priláka viac domácich i zahraničných návštevníkov do druhého najväčšieho mesta na Slovensku. 

Redaktor edície

Mgr. Martin Kmeť

+421 904 335 073

© 2019 – 2024 CBS spol, s.r.o.
chevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram