Čarovný Zvolen a okolie

2. júna 2022

Novinky, Pripravované projekty

Na juhu Zvolenskej kotliny na sútoku riek Slatina a Hron leží mesto, ktoré králi volili si nie len na obranu, ale i na oddych. Obkolesený pýchou zeme, vysokými a mohutnými stromami, sopečnými pohoriami Poľanou, Javorím, Štiavnickými ale aj Kremnickými vrchmi vyčnieva spomedzi radov obyčajnosti a dvíha ochrannú ruku nad dvanástym najväčším mestom na Slovensku z pohľadu obyvateľstva.

Hoci príbeh osadníkov v okolí Zvolena mohol sa písať už od dôb paleolitu naša rozprávka o čarovnom Zvolene začína v čase, keď v druhej polovici 14. storočia dal Kráľ Ľudovít postaviť renesančný zámok, ktorý mal slúžiť ako poľovnícke sídlo, či letohrádok uhorských panovníkov. Nie je ničím nezvyčajným, keď sa prechádzate okolitými lesmi, a podobne sa do tohoto kraja zamilujeteako jeho veličenstvo.

Čarovný Zvolen a jeho okolie ponúkajú celú radu pokojom zaliatych miest, ktoré dýchajú históriou a jej vznešenou eleganciou. Pyšný Zvolenský zámok,  Dych berúce zrúcaniny Pustého hradu, alebo jedno z najrozsiahlejších námestí na Slovensku ponúkajú trochu iný pohľad na modernú metropolu.

Pancierový vlak, či mestské hradby k tomu oddelia mesto od dlhočizného okolia, v ktorom sa zaiste stratíte.

Nazrite s nami do skutočného sveta rozprávok. Poďte sa pozrieť na Čarovný Zvolen a jeho okolie.

Všetka táto prírodou aj ľudskými rukami vytvorená nádhera sa vám už čoskoro predstaví na unikátnych fotografických obrazoch v knihe Čarovný Zvolen a okolie.

Práve v týchto dňoch a týždňoch na nej pracuje veľký kolektív ľudí. Fotografom, redaktorom, textárom a grafikom pomáhajú ľudia žijúci a pracujúci vo Zvolene. Ak máte chuť sa k nim pridať, dvere do vydavateľstva máte otvorené. Ak poznáte miesta, ktoré stoja za pozornosť a chcete sa o ne podeliť s čitateľmi, alebo máte podnetné nápady a tipy, dajte nám vedieť. Ako predstavitelia miest a obcí, majitelia firiem, výrobcovia či zástupcovia kultúrnych organizácií ste práve vy tí, ktorí môžu novú knihu obohatiť a dať jej vyššiu hodnotu. Nehovoriac o tom, že je to zároveň dobrá príležitosť zviditeľniť vašu prácu a hodnoty, ktoré ňou vytvárate.

Ako je možné vstúpiť do projektu?
Kontaktujte našu regionálny projektovú manažérku Ing. Miroslava Osvaldová , tel.: 0905 713 885  alebo e-mail: osvaldova@cbs.sk. Objasní vám všetky potrebné informácie, ukáže vám obdobné publikácie, aby ste si vedeli predstaviť, ako bude vaša prezentácia v knihe vyzerať.

Dajte nám o sebe vedieť, a my sa už postaráme, aby ste s vašou prezentáciou boli čo najspokojnejší. Každá práca je dôležitá, no treba ju zviditeľniť. Vytvárame jedinečný pohľad na krajinu. Pridajte sa k nám!