Čarovný Žiar nad Hronom a okolie

7. júna 2022

Novinky, Pripravované projekty

Žiarska kotlina, cez ktorú preteká mohutný Hron a obklopujú ju zalesnené kopce a pohoria v sebe ukrýva nejedno miesto s bohatou a neuveriteľnou históriou. Kremnické vrchy, Vtáčnik, Štiavnické vrchy a stovky ďalších vrcholov v diaľave, ktoré dotvárajú majstrovské dielo tejto pánom Bohom pobozkanej oblasti.

Mestá Žiar nad Hronom a Kremnica spolunažívajú v tesnej blízkosti už po stáročia a svojou inakosťou sa čarovne dopĺňajú. Obe mestá majú za sebou bohatú históriu, na ktorú môžu radostne spomínať. Zlatý vek Kremnického baníctva vystriedal zlatý vek Žiarskeho hutníctva.

Rozprávku nám dotvára Šášovský hrad, ktorý dozerá na obe mestá. Podľa legendy ho dal postaviť kráľ svojmu dvornému šašovi ako vďaku za záchranu života na poľovačke. Žiar nad Hronom a rovnako aj Kremnicu skrášľujú aj kostoly, či kaštiele, ktorých veru nie je málo.

Medzi najunikátnejšie patrí Žiarsky Rímskokatolícky kostol Povýšenia svätého kríža, či biskupský kaštieľ, ktorý víta pútnikov pri vstupe do mesta. V Kremnici to je zase kostol svätej Kataríny priamo v areáli mestského hradu.

Určite sa oplatí navštíviť Žiarsku hvezdáreň, či hudobný festival City Fest. V Kremnici Vás obohatia Kremnické Gagy a to už štyridsiaty druhý rok.
Nazrite s nami do skutočného sveta rozprávok. Poďte sa pozrieť na Čarovný Žiar nad Hronom a jeho okolie.

Práve v týchto dňoch a týždňoch vzniká celkom jedinečná kniha Čarovný Žiar nad Hronom a okolie. Na knihe pracuje veľký kolektív ľudí. Fotografom, redaktorom, textárom a grafikom pomáhajú ľudia žijúci a pracujúci v Žiari a jeho okolí.  Ak máte chuť sa k nim pridať, dvere do vydavateľstva máte otvorené. Ak poznáte miesta, ktoré stoja za pozornosť a chcete sa o ne podeliť s čitateľmi, alebo máte podnetné nápady a tipy, dajte nám vedieť. Ako predstavitelia miest a obcí, majitelia firiem, výrobcovia či zástupcovia kultúrnych organizácií ste práve vy tí, ktorí môžu novú knihu obohatiť a dať jej vyššiu hodnotu. Nehovoriac o tom, že je to zároveň dobrá príležitosť zviditeľniť vašu prácu a hodnoty, ktoré ňou vytvárate.

Ako je možné vstúpiť do projektu?

Kontaktujte nášho regionálneho projektového manažéra Ing. Ján Šimúnek, tel.: 0907 723 552  alebo e-mail: simunek@cbs.sk.Objasní vám všetky potrebné informácie, ukáže vám obdobné publikácie, aby ste si vedeli predstaviť, ako bude vaša prezentácia v knihe vyzerať.

Dajte nám o sebe vedieť, a my sa už postaráme, aby ste s vašou prezentáciou boli čo najspokojnejší. Každá práca je dôležitá, no treba ju zviditeľniť. Vytvárame jedinečný pohľad na krajinu. Pridajte sa k nám!