Čarovný Žiar nad Hronom a a okolie je na svete!

6. februára 2023

Knihy, Novinky

Unikátna knižná edícia Čarovné Slovensko sa rozrástla o ďalšiu výnimočnú knihu. Prinášame vám krásny región ležiaci v kotline, cez ktorú preteká mohutný Hron a obklopujú ju zalesnené kopce a pohoria, ukrýva v sebe miesta s bohatou a neuveriteľnou históriou. Na trh sa dostáva novinka Čarovný Žiar nad Hronom a okolie. Zamilujte sa do knihy, ktorá vám ukáže tento magický okres inak, ČAROVNE.

Pohoria ako Kremnické vrchy, Vtáčnik, Štiavnické vrchy a stovky ďalších vrcholov v diaľke dotvárajú majstrovské dielo tejto Pánom Bohom pobozkanej oblasti. Mestá Žiar nad Hronom a Kremnica spolunažívajú v tesnej blízkosti už po stáročia a svojou inakosťou sa čarovne dopĺňajú. Obe majú za sebou bohatú históriu, na ktorú môžu s láskou spomínať. Zlatý vek kremnického baníctva vystriedal zlatý vek žiarskeho hutníctva. Rozprávkové územie dotvára majestátny Šášovský hrad, ktorý z kopca dozerá na obe mestá. Podľa legendy ho dal postaviť kráľ svojmu dvornému šašovi ako výraz vďaky za záchranu života na poľovačke. Žiar nad Hronom a Kremnicu skrášľujú aj historické kostoly či kaštiele, ktorých tu veru nie je málo. Medzi unikáty patrí rímskokatolícky Kostol povýšenia Svätého kríža v Žiari nad Hronom či biskupský kaštieľ, ktorý víta návštevníkov pri vstupe do mesta. V Kremnici to je zas Kostol svätej Kataríny v areáli mestského hradu, dominujúci vari každému pohľadu na historické námestie. Určite sa oplatí navštíviť aj žiarsku hvezdáreň či hudobný festival City Fest. Kremnicu zas kultúrne obohacujú Kremnické Gagy. Za vyše štyri desaťročia sa stali ďalším symbolom mesta. Nazrite s nami prostredníctvom fotografií do skutočného sveta rozprávok. Čarovných a magických miest je v Žiari nad Hronom a jeho okolí naozaj dosť.

Čo v knihe Čarovný Žiar nad Hronom a okolie nenájdete?

Nenájdete v nej technické popisy, históriu, alebo faktografiu. Na to slúžia iné knihy.

Čoho je táto kniha plná?

Je plná emócie a dobrej energie, a to od prvej strany až po poslednú. V každej fotografii je totiž skrytý kus duše jej autora, ktorá si pamätá jej príbeh. Ak sa do nej zadívate, ona vám ho rozpovie. Čarovne!

Ďakujeme všetkým fotografom a partnerom, ktorí ste stáli pri zrode ďalšieho dieliku skladačky Čarovné Slovensko – ČAROVNÝ ŽIAR nad Hronom a okolie.

Kniha sa postupne dostáva do distribúcie, vy si ju môžete objednať v našom e-shope už dnes!