Čarovný Tvrdošín, Trstená a okolie

25. januára 2023

Novinky, Pripravované projekty

Kde bolo tam bolo, bol raz jeden región zo všetkých najrozprávkovejší. Toľko krásy a dobra by však na jedného veľa bolo a tak tú studenú krásu krás rozdelila matka príroda na tri časti. Tri sestry čarovnej Oravy. Dolný Kubín, Námestovo a Tvrdošín. My dnes zavítame do rozprávky o najstaršej z nich.

Dvestošesťdesiat rokov bola naša následníčka Oravského trónu osamelá, kým sa prechádzala po toku rieky Orava. Keď sa však v roku 1371 rozhodla preskúmať tok riečky Oravica, našla svoju spoločníčku Trstenú, od vtedy najlepšiu priateľku na večnosť.

Tvrdošín a Trstená ruka v ruke obdivovali rozprávku do ktorej sa mali možnosť narodiť. Okolie posiate do diaľky rozprestierajúcimi sa končiarmi Oravskej Vrchoviny, či Skorušinských vrchov. Rozľahlú Oravskú kotlinu pokrytú lesmi, kvetmi, živou vodou a najmä svetlom z ľudských obydlí.

Zbožní Oravčania boli hrdí na svoje princezné a šťastní, že sú súčasťou krajiny, kde môžu sláviť zdravie tela i ducha počas všetkých ročných období. Či už Oravské poklady prikryje snehová perina, alebo potešia slnečné lúče, Oravčanov sláviacich dary z nebies vždy v tomto rozprávkovom kráľovstve vidieť. A veru nie len Oravčanov. Nazrite aj Vy do krás Čarovnej Oravy.

Nazrite s nami do skutočného sveta rozprávok. Poďte sa pozrieť na Čarovný Tvrdošín, Trstenú a ich okolie.

Práve v týchto dňoch a týždňoch na nej pracuje veľký kolektív ľudí. Fotografom, redaktorom, textárom a grafikom pomáhajú ľudia žijúci a pracujúci na Orave. Ak máte chuť sa k nim pridať, dvere do vydavateľstva máte otvorené. Ak poznáte miesta, ktoré stoja za pozornosť a chcete sa o ne podeliť s čitateľmi, alebo máte podnetné nápady a tipy, dajte nám vedieť. Ako predstavitelia miest a obcí, majitelia firiem, výrobcovia či zástupcovia kultúrnych organizácií ste práve vy tí, ktorí môžu novú knihu obohatiť a dať jej vyššiu hodnotu. Nehovoriac o tom, že je to zároveň dobrá príležitosť zviditeľniť vašu prácu a hodnoty, ktoré ňou vytvárate.

Ako je možné vstúpiť do projektu?

Kontaktujte našu regionálnu projektovú manažérku Ing. Petra Beňová, tel.: 0904 543 587 alebo e-mail: benova@cbs.sk. Objasní vám všetky potrebné informácie, ukáže vám obdobné publikácie, aby ste si vedeli predstaviť, ako bude vaša prezentácia v knihe vyzerať.


Dajte nám o sebe vedieť, a my sa už postaráme, aby ste s vašou prezentáciou boli čo najspokojnejší. Každá práca je dôležitá, no treba ju zviditeľniť. Vytvárame jedinečný pohľad na krajinu. Pridajte sa k nám!