Čarovný Trebišov a okolie

4. júla 2022

Kde bolo tam bolo, za úrodnými lánmi, zelenými záhradami, kde lesy podmáčajú vody a čarovné pahorkatiny dotýkajú sa nebies, rozprestiera sa pred nami rozprávkové kráľovstvo vín, požehnanej poľnohospodárskej úrody a bohatej histórie.

Najstaršie písomnosti opisujú Trebišov už v roku 1254 hoci nie je pochýb, že osídlenie na jeho území bolo už omnoho skôr. Pri vládnutí sa prestriedalo mnoho šľachtických rodín a z nich najznámejší sú pravdepodobne Andrássyovci, ktorí majú na jeho území aj početné historické pamiatky.

V štrnástom storočí dostalo mesto od kráľa mestské práva a hoci v deväťnástom storočí zažilo populačnú krízu v tom dvadsiatom sa zachránilo vybudovaním poľnohospodárskeho priemyslu.

Jeho zaiste najväčšou dominantou je vinohradnícka oblasť Tokaj. Ide síce o plošne najmenšiu vinohradnícku oblasť, no svojou kvalitou a menom vytvorila značku, ktorú poznajú milovníci hroznového nápoja po celom Slovensku.  Základnými tokajskými odrodami, z ktorých sa lahodný nápoj vyrába sú Furmint, Lipovina a Muškát Žltý.

V meste a jeho okolí sa však nachádzajú aj iné zaujímavosti a pamiatky, ktoré domácim skrášľujú život a zvedavým návštevníkom ponúkajú možnosť cestovať v čase do dávnych dôb, pretože už vtedy Trebišov stál. Tri historické kostoly, čarovný mestský park, hrady a kaštiele, či Pavlínsky kláštor.

Nazrite s nami do skutočného sveta rozprávok. Poďte sa pozrieť na Čarovný Trebišov a jeho okolie.

Práve v týchto dňoch a týždňoch na nej pracuje veľký kolektív ľudí. Fotografom, redaktorom, textárom a grafikom pomáhajú ľudia žijúci a pracujúci v Trebišove. Ak máte chuť sa k nim pridať, dvere do vydavateľstva máte otvorené. Ak poznáte miesta, ktoré stoja za pozornosť a chcete sa o ne podeliť s čitateľmi, alebo máte podnetné nápady a tipy, dajte nám vedieť. Ako predstavitelia miest a obcí, majitelia firiem, výrobcovia či zástupcovia kultúrnych organizácií ste práve vy tí, ktorí môžu novú knihu obohatiť a dať jej vyššiu hodnotu. Nehovoriac o tom, že je to zároveň dobrá príležitosť zviditeľniť vašu prácu a hodnoty, ktoré ňou vytvárate.

Ako je možné vstúpiť do projektu?

Kontaktujte nášho regionálneho  projektového manažéra Ing. Ľuboš Vyskoč, tel.: 0917 870 413  alebo e-mail: .Objasní vám všetky potrebné informácie, ukáže vám obdobné publikácie, aby ste si vedeli predstaviť, ako bude vaša prezentácia v knihe vyzerať.

Dajte nám o sebe vedieť, a my sa už postaráme, aby ste s vašou prezentáciou boli čo najspokojnejší. Každá práca je dôležitá, no treba ju zviditeľniť. Vytvárame jedinečný pohľad na krajinu. Pridajte sa k nám!

Redaktor edície

Mgr. Martin Kmeť

+421 904 335 073

© 2019 – 2024 CBS spol, s.r.o.
chevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram