Čarovný Ružomberok a okolie

7. decembra 2022

Budíme sa do rána, aké si každý rozprávkar predstavuje na začiatok svojho príbehu. Jemná hmla poletuje vzduchom a my v očakávaní túžime po milióntykrát vidieť, ako sa z liptovskej kotliny na nás pozrie Slnko. Každé ráno je dôkazom, že nám príroda chcela dopriať taký pohľad a preto sa nám otvorila z východu, zatiaľ čo z ostatných svetových strán sme obklopovaní našimi milovanými horami. 

Nie je preto divu, že sa utiekame k nášmu ľúbeznému Ružomberku. Že nám srdce plesá, keď sa pozrieme vôkol seba z východných končiarov Veľkej Fatry, nadýchneme horského vzduchu zo severozápadného hrebeňa Nízkych Tatier, či objavíme nevídaný svet z čarodejných výbežkov Chočských vrchov.

Ružomberok však nie je jedinečný iba dych berúcou prírodou popretkávanou meandrami Váhu, ale aj svojim, po celom Slovensku známym remeselným duchom. Naše v priemysle vynikajúce mesto je predovšetkým známe svojimi papierňami, no to ani zďaleka nie je jediné remeslo, ktoré šikovné ruky v svojich Ružomberských cechoch zdokonaľovali. K tradičnému poľnohospodárstvu, drevárstvu, ovčiarstvu, či obchodníctvu sa v storočí devätnástom pridávajú jedinečné remeslá. Bryndziareň, zápalkáreň, či tehelňa.  

Netreba opomenúť ani šport, súčasť ducha nejedného Ružomberčana, z ktorého najviac vynikne snehobiela Ružomberská lyžovačka. Nazrite s nami do skutočného sveta rozprávok. Poďte sa pozrieť na Čarovný Ružomberok, a jeho okolie.

about:blank

Práve v týchto dňoch a týždňoch na nej pracuje veľký kolektív ľudí. Fotografom, redaktorom, textárom a grafikom pomáhajú ľudia žijúci a pracujúci v Ružomberku. Ak máte chuť sa k nim pridať, dvere do vydavateľstva máte otvorené. Ak poznáte miesta, ktoré stoja za pozornosť a chcete sa o ne podeliť s čitateľmi, alebo máte podnetné nápady a tipy, dajte nám vedieť. Ako predstavitelia miest a obcí, majitelia firiem, výrobcovia či zástupcovia kultúrnych organizácií ste práve vy tí, ktorí môžu novú knihu obohatiť a dať jej vyššiu hodnotu. Nehovoriac o tom, že je to zároveň dobrá príležitosť zviditeľniť vašu prácu a hodnoty, ktoré ňou vytvárate.

Ako je možné vstúpiť do projektu?
Kontaktujte našu regionálnu projektovú manažérku Ing. Adrianu Drugovú, tel.: 0915 435 966 alebo e-mail: .Objasní vám všetky potrebné informácie, ukáže vám obdobné publikácie, aby ste si vedeli predstaviť, ako bude vaša prezentácia v knihe vyzerať.

Dajte nám o sebe vedieť, a my sa už postaráme, aby ste s vašou prezentáciou boli čo najspokojnejší. Každá práca je dôležitá, no treba ju zviditeľniť. Vytvárame jedinečný pohľad na krajinu. Pridajte sa k nám!

Redaktor edície

Mgr. Martin Kmeť

+421 904 335 073

© 2019 – 2024 CBS spol, s.r.o.
chevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram