Čarovný Púchov a okolie

29. mája 2023

Raz dávno pradávno, v roku tisícdvestoštyridsaťtri jestvoval na strednom Považí jeden muž, ktorého prezývali Puch. Puch bol chlap, ako hora a každý pred ním mal rešpekt, no zároveň bol aj múdry a spravodlivý a aj preto bol vodcom osady, ktorá sa volala na jeho počesť rovnako ako on - Puch.

Puch bol známy aj vtedajšiemu kráľovi, Belovi IV. a ten si s ním chcel z pochopiteľných dôvodov udržať dobré vzťahy. Rozhodol sa preto kráľ Belo darovať Puchovi kus zeme, ktorý mu bude právoplatne patriť.

V liste, ktorým kráľ daroval územie dnešného Púchova mohol o ňom Puchovi písať asi takto:

Darujem Ti zem Bielych končiarov Karpát, obopnutú ochranou Strážovských vrchov a úrodnou pôdou Javorníkov. 

Darujem Ti vody Váhu a celú vodu Bielu.

Darujem Ti lúky, lesy a pastviny na ktorých vybuduješ život, aký si Ty aj Tvoji ľudia zaslúžia.

Možno sa Ti zadarí priateľ môj a vznikne na Tvojom území mesto známe svojimi remeslami. 

Darujem Ti Čarovný Púchov.

P.S.

Okrem súkeníctva, kníhtlače, či hrnčiarstva dovoľ mi poradiť Ti. Vybuduj výrobňu modrotlače. Ozdobíš tým ľudové kroje a budeš jediný v krajine, kto sa ňou bude pýšiť.

Nazrite s nami do skutočného sveta rozprávok. Poďte sa pozrieť na Čarovný Púchov a jeho okolie.

V týchto dňoch a týždňoch vzniká nová kniha Čarovný Púchov a okolie, pracuje veľký kolektív ľudí. Fotografom, redaktorom, textárom a grafikom pomáhajú ľudia žijúci a pracujúci v Púchove.  Ak máte chuť sa k nim pridať, dvere do vydavateľstva máte otvorené. Ak poznáte miesta, ktoré stoja za pozornosť a chcete sa o ne podeliť s čitateľmi, alebo máte podnetné nápady a tipy, dajte nám vedieť. Ako predstavitelia miest a obcí, majitelia firiem, výrobcovia či zástupcovia kultúrnych organizácií ste práve vy tí, ktorí môžu novú knihu obohatiť a dať jej vyššiu hodnotu. Nehovoriac o tom, že je to zároveň dobrá príležitosť zviditeľniť vašu prácu a hodnoty, ktoré ňou vytvárate.

Ako je možné vstúpiť do projektu?
Kontaktujte našu regionálnu projektovú manažérku Mirku Daranskú , tel.: 0903 429 755 alebo e-mail: . Objasní vám všetky potrebné informácie, ukáže vám obdobné publikácie, aby ste si vedeli predstaviť, ako bude vaša prezentácia v knihe vyzerať.

Dajte nám o sebe vedieť, a my sa už postaráme, aby ste s vašou prezentáciou boli čo najspokojnejší. Každá práca je dôležitá, no treba ju zviditeľniť. Vytvárame jedinečný pohľad na krajinu. Pridajte sa k nám!

Redaktor edície

Mgr. Martin Kmeť

+421 904 335 073

© 2019 – 2024 CBS spol, s.r.o.
chevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram