Čarovný Martin, Vrútky a okolie

7. marca 2023

Novinky, Pripravované projekty

Na severe Slovenska, kde chlad už začína zachádzať za nechty, zomkli sa mestá tak pevne, že voľným okom nie je žiadny problém dovidieť z jedného do druhého. Obopnuté svojim náručím chránia svojich severských vetrom ošľahaných ľudí už skoro osemsto rokov. Vďaka tomu majú vďační severania možnosť zažiť a vidieť také krásy matky zeme, o ktorých sa iným ani nesnívalo.

Obklopení vodným kráľovstvom Turca, Váhu a Lipovca sa rozprestierajúc na severe Turčianskej Kotliny môžu obyvatelia Vrútok i Martina kochať do diaľav siahajúcimi horami, kopcami a vrchmi Malej Fatry, či Valčianskej a Mošovskej pahorkatiny.

Hlavné centrum národného a kultúrneho života na Slovensku ponúka vo svojom okolí taký pokoj a vo svojom vnútri také bohatstvo, že sa hranice medzi skutočnosťou a rozprávkou dočista rozplynú a každý tu stratí pojem o čase.

Magické okolie Martina a Vrútok však svojimi tajomstvami a okolím láka aj turistov z celého Slovenska. Pre milovníkov histórie je to dozaista Múzeum slovenskej dediny. Pre milovníkov kultúry Slovenské komorné divadlo a pre športovcov napríklad ferraty na Martinských holiach. A to je iba zlomok toho, čo toto severské kráľovstvo ponúka. Nazrite s nami do skutočného sveta rozprávok. Poďte sa pozrieť na Čarovný Martin, Vrútky a ich okolie.

Práve v týchto dňoch vzniká nová fotopublikácia Čarovný Martin, Vrútky a okolie, ktorá nadchádzajúca bude plná jedinečných záberov z tohto čarovného regiónu. Nájdete v nej malebné dedinky a úchvatné prírodné scenérie. Čitatelia si budú môcť vychutnať pôsobivé fotografie, ktoré zachytávajú krásu tohto regiónu. V tejto knihe sa určite nájde niečo pre každého, kto túži objaviť kúzlo tohto kraja.

V týchto dňoch a týždňoch sa tvorí jedinečná kniha, ktorá zachytáva kúzlo regiónu okolo Martina a Vrútok. Tento projekt sa však neobmedzuje len na úzky tím tvorcov, ktorí na knihe pracujú. Práve naopak – aj Vy máte príležitosť sa zapojiť a dať knihe svoju pridanú hodnotu! Ako predstavitelia miest a obcí, majitelia firiem, výrobcovia či zástupcovia kultúrnych organizácií ste práve vy tí, ktorí môžu novú knihu obohatiť a dať jej vyššiu hodnotu. Nehovoriac o tom, že je to zároveň dobrá príležitosť zviditeľniť vašu prácu a hodnoty, ktoré ňou vytvárate.

Ako je možné vstúpiť do projektu?
Kontaktujte nášho regionálneho projektového manažéra Mgr. Vladimíra  Híreša, tel.: 0948 707 585 alebo e-mail: hires@cbs.sk. Objasní vám všetky potrebné informácie, ukáže vám obdobné publikácie, aby ste si vedeli predstaviť, ako bude vaša prezentácia v knihe vyzerať.

Dajte nám o sebe vedieť, a my sa už postaráme, aby ste s vašou prezentáciou boli čo najspokojnejší. Každá práca je dôležitá, no treba ju zviditeľniť. Pomáhame rásť slovenskému cestovnému ruchu a ponúkame jedinečný pohľad na krajinu. Pridajte sa k nám!