Čarovné Turčianske Teplice a okolie

29. novembra 2022

Za siedmimi horami a siedmimi dolami, dostávame sa do rozprávkového kráľovstva známom najmä svojou živou vodou. V centre stredného Slovenska, obklopenom Kremnickými vrchmi, Žiarom, či pohoriami Veľkej a Malej Fatry rozlieha sa jedno z najstarších kúpeľných miest na Slovensku.

Prvá písomná zmienka o Turčianskych Tepliciach vtedy ešte, ako Štubnianskych je ako inak o jeho teplých a liečivých prameňoch, o ktorých sa tradovalo už v roku tisíc dvesto osemdesiatjeden, keď kráľ ich územie daroval istému grófovi Petrovi. Neskôr patrili ako majetok mestu Kremnica, vďaka ktorému  sa okrem kúpeľov začalo budovať aj mesto. V roku 1949 sa Turčianske Teplice stávajú samostatným mestom.

Popri rozjímaní a čerpaní nových síl máme v meste možnosť skrz pamiatky vidieť aj kus turčianskoteplickej histórie. 

Ich pokojom posiate okolie iba dokazuje, že sa dostávame do prostredia, kde žiadna choroba nezostane nevyliečená. Čarovná rajská záhrada v ktorej každý načerpá novú energiu v tele aj na duši sa vďaka svojim schopnostiam stala navštevovanou lokalitou cestovateľov z celého sveta. Dopomôžu tomu tradičné skvosty ako Modrý kúpeľ, Lesopark Bôr, či takmer dvestoročný kúpeľný park, v ktorom zaiste nepomyslíme na problémy každodennosti.

Nazrite s nami do skutočného sveta rozprávok. Poďte sa pozrieť na Čarovné Turčianske Teplice a ich okolie.

about:blank

V týchto dňoch a týždňoch vzniká nová kniha Čarovné Turčianske Teplice a okolie, pracuje veľký kolektív ľudí. Fotografom, redaktorom, textárom a grafikom pomáhajú ľudia žijúci a pracujúci v Turčianskych  Tepliciach a okolí.  Ak máte chuť sa k nim pridať, dvere do vydavateľstva máte otvorené. Ak poznáte miesta, ktoré stoja za pozornosť a chcete sa o ne podeliť s čitateľmi, alebo máte podnetné nápady a tipy, dajte nám vedieť. Ako predstavitelia miest a obcí, majitelia firiem, výrobcovia či zástupcovia kultúrnych organizácií ste práve vy tí, ktorí môžu novú knihu obohatiť a dať jej vyššiu hodnotu. Nehovoriac o tom, že je to zároveň dobrá príležitosť zviditeľniť vašu prácu a hodnoty, ktoré ňou vytvárate.

Ako je možné vstúpiť do projektu?
Kontaktujte nášho regionálneho projektového manažéra Andrej Vričan tel.: 0905 729 319  alebo e-mail:Objasní vám všetky potrebné informácie, ukáže vám obdobné publikácie, aby ste si vedeli predstaviť, ako bude vaša prezentácia v knihe vyzerať.

Dajte nám o sebe vedieť, a my sa už postaráme, aby ste s vašou prezentáciou boli čo najspokojnejší. Každá práca je dôležitá, no treba ju zviditeľniť. Pomáhame rásť slovenskému cestovnému ruchu a ponúkame jedinečný pohľad na krajinu. Pridajte sa k nám!

Redaktor edície

Mgr. Martin Kmeť

+421 904 335 073

© 2019 – 2024 CBS spol, s.r.o.
chevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram