Čarovné Topoľčany a okolie

2. júna 2022

Všetky odtiene zelenej boli na palete farieb, keď matka príroda šantila v tomto kraji. Máloktoré mesto sa môže pýšiť nevšednou krásou v každom ročnom období. Okresné mesto Topoľčany leží v dlhánskom rozprávkovom údolí medzi pohoriami Tribeč a Považský Inovec.

Ako prvá sa do nich zaiste zamilovala rieka Nitra, ktorá obteká okolo mesta a dáva jemu a jeho obyvateľom život už tisícky rokov. Prvá písomná zmienka o osade na území dnešných Topoľčian bola už v roku 1173 a necelé dve storočia neskôr ich čestne kráľ Karol Róbert vymenoval za Kráľovské mesto.

Topoľčany mali svoje unikátne miesto aj za čias Uhorska, kedy boli súčasťou dopravnej cesty Via Magna a spájali tak Rakúsku Viedeň, Slovenské Košice, Maďarský Debrecín a Rumunsku Sibiu. V Topoľčanoch a ich okolí nájdeme aj barokový kostol, či kaštieľ v Tovarníkoch, takže si na svoje prídu aj milovníci historickej architektúry.

Pre milovníkov piva môže byť zaujímavosťou že z Topoľčian pochádza zlatý nápoj Topvar, ktorý sa môže hrdiť medzinárodne prestížnymi oceneniami. Voľný čas v okolí sa dá tráviť aj v neďalekom Považskom Inovci, kde sa dá okúpať, ale aj rybárčiť.

Nazrite s nami do skutočného sveta rozprávok. Poďte sa pozrieť na Čarovné Topoľčany a ich okolie.

Taká bude už čoskoro reprezentatívna kniha o topoľčanskom okrese, do ktorej sme práve začali zhromažďovať nielen zábery desiatok nadaných a usilovných fotografických autorov, ale aj všemožne užitočné informácie. A to v prvom rade od ľudí, ktorí v Topoľčanoch či desiatkach okolitých miest a obcí žijú, pracujú či podnikajú. Ak medzi nich patríte aj vy a chcete sa o svoje znalosti podeliť s čitateľmi, neváhajte! Hľadáme podnetné nápady a inšpiratívne myšlienky od predstaviteľov miest a obcí, od majiteľov firiem, výrobcov či zástupcov kultúrnych organizácií. Zároveň Vám týmto dávame jedinečnú možnosť sa zviditeľniť. Vy, ktorí podnikáte a významne ovplyvňujete život v Topoľčanoch, staráte sa o rozvoj jeho mena, máte teraz možnosť ukázať seba a svoju prácu v tom najlepšom svetle.

Ako je možné vstúpiť do projektu?
Kontaktujte našu regionálnu projektovú manažérku Mgr. Renáta Kolenčíková, tel.: 0905 267 754 alebo e-mail: . Objasní vám všetky potrebné informácie, ukáže vám obdobné publikácie, aby ste si vedeli predstaviť, ako bude vaša prezentácia v knihe vyzerať.

Dajte nám o sebe vedieť, a my sa už postaráme, aby ste s vašou prezentáciou boli čo najspokojnejší. Každá práca je dôležitá, no treba ju zviditeľniť. Vytvárame jedinečný pohľad na krajinu. Pridajte sa k nám!

Redaktor edície

Mgr. Martin Kmeť

+421 904 335 073

© 2019 – 2024 CBS spol, s.r.o.
chevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram