Čarovné Partizánske a okolie

24. mája 2021

Vitajte v jednom z najmladších slovenských miest a jeho regióne. Partizánske so svojím okolím leží v južnej časti Trenčianskeho kraja na mieste sútoku riek Nitry a Nitrice. Z priestrannej roviny s mestom uprostred sa magicky dvíhajú Strážovské vrchy na severe a legendárny Tribeč na juhu. Členité úbočia a panorámy zalesnených vrcholov priťahujú pohľady a lákajú k objavovaniu podmanivých zákutí so vzácnym teplomilným rastlinstvom a chránenými kvetmi.

Partizánske bude čoskoro oslavovať prvú storočnicu svojej netuctovej histórie. Pod názvom Baťovany ho založila svetoznáma obuvnícka firma okolo svojej novopostavenej továrne. Bola povestná tým, že v okolí svojich fabrík budovala starostlivo naplánované mestá. Starala sa tak nielen o prácu svojich ľudí, ale aj o ich bývanie, vzdelávanie a spoločenský život.

Napriek svojej mladosti a faktu, že Partizánske prakticky zhmotňuje modernú históriu a priemyselný rozvoj Slovenska, tento región je plný bohatej histórie i prírodných vzácností. Za všetky vymenujme aspoň jedinečné mokrade priamo a starobylý vodný hrad priamo v meste, či elegantný kaštieľ s múzeom svetového literáta Alexandra Puškina v blízkych Brodzanoch.

Jedinečné fotografické obrazy v pripravovanej knihe Čarovné Partizánske a okolie toto všetko nádherne ukazujú v priam okúzľujúcom svetle.

Práve v týchto dňoch a týždňoch na nej pracuje veľký kolektív ľudí. Fotografom, redaktorom, textárom a grafikom pomáhajú ľudia žijúci a pracujúci v Partizánskom a okolí. Ak máte chuť sa k nim pridať, dvere do vydavateľstva máte otvorené. Ak poznáte miesta, ktoré stoja za pozornosť a chcete sa o ne podeliť s čitateľmi, alebo máte podnetné nápady a tipy, dajte nám vedieť. Ako predstavitelia miest a obcí, majitelia firiem, výrobcovia či zástupcovia kultúrnych organizácií ste práve vy tí, ktorí môžu novú knihu obohatiť a dať jej vyššiu hodnotu. Nehovoriac o tom, že je to zároveň dobrá príležitosť zviditeľniť vašu prácu a hodnoty, ktoré ňou vytvárate.

Ako je možné vstúpiť do projektu?
Kontaktujte nášho regionálneho projektového manažéra Mgr. Vladimíra  Híreša, tel.: 0948 707 585 alebo e-mail: . Objasní vám všetky potrebné informácie, ukáže vám obdobné publikácie, aby ste si vedeli predstaviť, ako bude vaša prezentácia v knihe vyzerať.

Dajte nám o sebe vedieť, a my sa už postaráme, aby ste s vašou prezentáciou boli čo najspokojnejší. Každá práca je dôležitá, no treba ju zviditeľniť. Pomáhame rásť slovenskému cestovnému ruchu a ponúkame jedinečný pohľad na krajinu. Pridajte sa k nám!

Redaktor edície

Mgr. Martin Kmeť

+421 904 335 073

© 2019 – 2024 CBS spol, s.r.o.
chevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram