Čarovné Košice

18. marca 2024

Pripravované projekty

Košice sú mesto, ktoré vás prekvapí svojím bohatým kultúrnym a historickým dedičstvom, ako aj nádherným okolím. Historické centrum mesta je zapísané do zoznamu pamiatkových rezervácií, čo je dôkazom jeho výnimočnej architektonickej hodnoty. Práve do Košíc sa tentokrát zatúlali naši čarovní fotografi, aby pre nás pripravili foto-publikáciu tých najkrajších častí tejto časti Slovenska.

Košice je mesto na východnom Slovensku, ktoré je hodnotným miestom pre turistov a dobrodruhov. Mesto a jeho okolie sú bohaté na históriu, kultúru a prírodné krásy. Historické centrum Košíc je charakterizované starými ulicami a budovami, ktoré siahajú až do stredoveku. Je to domov pre množstvo historických budov vrátane Dómu svätej Alžbety, ktorý je jedným z najvýznamnejších gotických kostolov na Slovensku. Tento impozantný kostol je pokladnicou historických artefaktov a umenia a je ideálnym miestom pre milovníkov histórie. Okolie Košíc je rovnako atraktívne a ponúka množstvo príležitostí na turistiku, cykloturistiku či výlety do prírody.

O tom, že toto miesto nesie so sebou neskutočné čaro budú svedčiť aj fotky miestnych fotografov. Práve v týchto dňoch vzniká nová foto-publikácia Čarovné Košice, ktorá bude plná jedinečných záberov z tohto čarovného regiónu. Nájdete v nej jedinečné fotografie mesta, ale aj úchvatné prírodné scenérie jeho okolia. V tejto knihe sa určite nájde niečo pre každého, kto túži objaviť kúzlo tohto kraja.

V týchto dňoch a týždňoch sa tvorí jedinečná kniha, ktorá zachytáva kúzlo tohto regiónu. Tento projekt sa však neobmedzuje len na úzky tím tvorcov, ktorí na knihe pracujú. Práve naopak – aj Vy máte príležitosť sa zapojiť a dať knihe svoju pridanú hodnotu! Ako predstavitelia miest a obcí, majitelia firiem, výrobcovia či zástupcovia kultúrnych organizácií ste práve vy tí, ktorí môžu novú knihu obohatiť a dať jej vyššiu hodnotu. Nehovoriac o tom, že je to zároveň dobrá príležitosť zviditeľniť vašu prácu a hodnoty, ktoré ňou vytvárate. 

Ako je možné vstúpiť do projektu?

Kontaktujte našu regionálnu projektovú manažérku, pani Martu Barlíkovú na tel. +421 950 529 248 alebo e-mail: barlikova@cbs.sk, vám všetky potrebné informácie, ukáže vám obdobné publikácie, aby ste si vedeli predstaviť, ako bude vaša prezentácia v knihe vyzerať.

Dajte nám o sebe vedieť, a my sa už postaráme, aby ste s vašou prezentáciou boli čo najspokojnejší. Každá práca je dôležitá, no treba ju zviditeľniť. Pomáhame rásť slovenskému cestovnému ruchu a ponúkame jedinečný pohľad na krajinu. Pridajte sa k nám!