Čarovné Košice a okolie

21. septembra 2022

Ťažko sa dá nájsť niečo, čo by o východnej metropole ešte nebolo povedané. Napriek tomu sa pokúsime ukázať vám druhé najväčšie Slovenské mesto cez objektívy fotoaparátov a magické pohľady tak, aby aj pochybovačom bolo jasné, že ide o jeden z najväčších klenotov Slovenska.

Naše dnešné rozprávanie o meste mieru sa začína v roku 1230, kedy o ňom pramene prvý raz napísali. Vtedy malo ambície, no ani netušilo aké úspechy sa mu podaria. Že sa stane kolískou vzdelania so svojimi tromi univerzitami. Že sa stane symbolom mnohého cez Európske hlavné mesto kultúry, mesto športu, alebo že dostane titul Európskeho hlavného mesta dobrovoľníctva. Že sa na jeho uliciach bude behávať najstarší maratón v Európe a len tretí najstarší po celom svete.

Najväčšia mestská pamiatková rezervácia v svojich rukách drží obrovský kúsok minulosti, no napriek tomu prekvitá mladosťou a vitálnym duchom. Pomáhajú k tomu mladí ľudia z ktorých viac, ako 20 000 v meste študuje na vysokých školách a v ich záujme je mesto neustále posúvať vpred, aby každý pochopil, že na Východe je ich srdce trochu viac, ako kdekoľvek inde.

Nazrite s nami do skutočného sveta rozprávok. Poďte sa pozrieť na Čarovné Košice a ich okolie.

Práve v týchto dňoch a týždňoch na nej pracuje veľký kolektív ľudí. Fotografom, redaktorom, textárom a grafikom pomáhajú ľudia žijúci a pracujúci v Košiciach. Ak máte chuť sa k nim pridať, dvere do vydavateľstva máte otvorené. Ak poznáte miesta, ktoré stoja za pozornosť a chcete sa o ne podeliť s čitateľmi, alebo máte podnetné nápady a tipy, dajte nám vedieť. Ako predstavitelia miest a obcí, majitelia firiem, výrobcovia či zástupcovia kultúrnych organizácií ste práve vy tí, ktorí môžu novú knihu obohatiť a dať jej vyššiu hodnotu. Nehovoriac o tom, že je to zároveň dobrá príležitosť zviditeľniť vašu prácu a hodnoty, ktoré ňou vytvárate.

Ako je možné vstúpiť do projektu?

Kontaktujte našu regionálnu projektovú manažérku Ing. Petra Beňová, tel.: 0904 543 587 alebo e-mail: .Objasní vám všetky potrebné informácie, ukáže vám obdobné publikácie, aby ste si vedeli predstaviť, ako bude vaša prezentácia v knihe vyzerať.
Dajte nám o sebe vedieť, a my sa už postaráme, aby ste s vašou prezentáciou boli čo najspokojnejší. Každá práca je dôležitá, no treba ju zviditeľniť. Vytvárame jedinečný pohľad na krajinu. Pridajte sa k nám!

Redaktor edície

Mgr. Martin Kmeť

+421 904 335 073

© 2019 – 2024 CBS spol, s.r.o.
chevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram