Čarovné Komárno a okolie

1. februára 2022

Novinky, Pripravované projekty

Miesto, kam sa vydáme dnes, patrí medzi najstaršie obývané územia na Slovensku. Ožilo vďaka čarovnej vode ušľachtilých riek, ktoré sa pre tento región rozhodli spojiť svoje sily. Mocný Dunaj a rozumný Váh pretekali územím dnešného Komárna už v dobe bronzovej, kedy dávali miestnym obyvateľom to najcennejšie – vodu. Neskôr nechali na sebe plaviť obchodnícke lode, aby zaistili mestu aj dostatok tovaru.

Mocné rieky zaujali rôzne národy, no nie každému dovolili ich vody prekročiť. Môžu spomínať na kmene Keltov, na Rimanské vojská, ktoré na brehu Dunaja vybudovali svoje tábory. Zaiste si pamätajú aj na sťahovanie národov, kedy sa na ich území zabývali Avari a aj na to, ako ich obsadili Slovania a vytvorili od juhu až po Bratislavu jadro Veľkej Moravy.

Premýšľajú nad tým, ako sa cítili v Uhorsku, i nad tým koľko sĺz smútku, ale aj radosti odplavili počas celej svojej existencie. Môžu byť pyšné, keď sa na Komárno pozrú dnes. Keď vidia, čo v tomto malebnom meste aj vďaka nim vyrástlo. Že vidia obyvateľov rôznych národností, kultúr i názorov žiť pokope a v mieri. Že majú ony aj ich mesto obdiv pred celým Slovenskom. Nazrite s nami do skutočného sveta rozprávok. Poďte sa pozrieť na Čarovné Komárno a jeho okolie.

Taká bude už čoskoro reprezentatívna kniha o novozámockom okrese, do ktorej sme práve začali zhromažďovať nielen zábery desiatok nadaných a usilovných fotografických autorov, ale aj všemožne užitočné informácie. A to v prvom rade od ľudí, ktorí v Komárne či desiatkach okolitých miest a obcí žijú, pracujú či podnikajú. Ak medzi nich patríte aj vy a chcete sa o svoje znalosti podeliť s čitateľmi, neváhajte! Hľadáme podnetné nápady a inšpiratívne myšlienky od predstaviteľov miest a obcí, od majiteľov firiem, výrobcov či zástupcov kultúrnych organizácií. Zároveň Vám týmto dávame jedinečnú možnosť sa zviditeľniť. Vy, ktorí podnikáte a významne ovplyvňujete život v Komárne, staráte sa o rozvoj jeho mena, máte teraz možnosť ukázať seba a svoju prácu v tom najlepšom svetle.

Ako je možné vstúpiť do projektu?
Kontaktujte našu regionálnu projektovú manažérku Mgr. Renáta Kolenčíková, tel.: 0905 267 754 alebo e-mail: kolencikova@cbs.sk. Objasní vám všetky potrebné informácie, ukáže vám obdobné publikácie, aby ste si vedeli predstaviť, ako bude vaša prezentácia v knihe vyzerať.

Dajte nám o sebe vedieť, a my sa už postaráme, aby ste s vašou prezentáciou boli čo najspokojnejší. Každá práca je dôležitá, no treba ju zviditeľniť. Vytvárame jedinečný pohľad na krajinu. Pridajte sa k nám!