Čarovná Stará Ľubovňa a okolie

1. decembra 2022

Na severe Slovenska, v regióne horného Spiša, rozprestiera sa mestečko obklopené všetkými odtieňmi zelenej. Rozprávkový les, ktorý obopína mesto a historický hrad, ktorýsi podáva ruku s Ľubovnianskou vrchovinou.

Tá dotvára obraz čarovnej oázy pokoja pre oči, aj pre dušu. Poprad a Jakubianka, zaľúbené rieky, ktoré už odpradávna dávajú svojmu regiónu život sú len ďalším zo spomínaných klenotov, ktorými sa môže mesto Stará Ľubovňa pýšiť. Vzácnosť tohto kraja si všimli už aj jeho prví obyvatelia v staršej dobe kamennej. O meste sa prvýkrát písomnosti zmienili v 13. storočí, no jeho význam sa zväčšil najmä vtedy, keď sa nad Ľubovňou vystaval ďalší klenot. Ľubovniansky hrad urobil z mesta „podhradie“ a to veru bola pocta!

To však nebola jediná výsada, ktorú Stará Ľubovňa naprieč svojou históriou získala. Dve podstatné sa totiž odohrali len o 72 rokov po prvej písomnej zmienke o meste, kedy kráľ Ľudovít I. udelil Starej Ľubovni povýšenie na kráľovské mesto, čím sa ani zďaleka nemohol pýšiť každý. Zároveň mestu udelil právo vydržiavať si trhy. Mesto bolo a je hospodárskym aj kultúrnym centrom, ktoré má čo ponúknuť očiam všetkých generácií. Nazrite s nami do skutočného sveta rozprávok. Poďte sa pozrieť na Starú Ľubovňu a jej okolie.

about:blank

Všetka táto prírodou aj ľudskými rukami vytvorená nádhera sa vám už čoskoro predstaví na unikátnych fotografických obrazoch v knihe Čarovná Stará Ľubovňa  a okolie.

Práve v týchto dňoch a týždňoch na nej pracuje veľký kolektív ľudí. Fotografom, redaktorom, textárom a grafikom pomáhajú ľudia žijúci a pracujúci v Starej Ľubovni a jej okolí. Ak máte chuť sa k nim pridať, dvere do vydavateľstva máte otvorené. Ak poznáte miesta, ktoré stoja za pozornosť a chcete sa o ne podeliť s čitateľmi, alebo máte podnetné nápady a tipy, dajte nám vedieť. Ako predstavitelia miest a obcí, majitelia firiem, výrobcovia či zástupcovia kultúrnych organizácií ste práve vy tí, ktorí môžu novú knihu obohatiť a dať jej vyššiu hodnotu. Nehovoriac o tom, že je to zároveň dobrá príležitosť zviditeľniť vašu prácu a hodnoty, ktoré ňou vytvárate.

Ako je možné vstúpiť do projektu?
Kontaktujte nášho regionálneho projektového manažéra Ing. Norbert Čerňa, tel.: 0905 647 768 alebo e-mail: Objasní vám všetky potrebné informácie, ukáže vám obdobné publikácie, aby ste si vedeli predstaviť, ako bude vaša prezentácia v knihe vyzerať.

Dajte nám o sebe vedieť, a my sa už postaráme, aby ste s vašou prezentáciou boli čo najspokojnejší. Každá práca je dôležitá, no treba ju zviditeľniť. Vytvárame jedinečný pohľad na krajinu. Pridajte sa k nám!

Redaktor edície

Mgr. Martin Kmeť

+421 904 335 073

© 2019 – 2024 CBS spol, s.r.o.
chevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram