Čarovná Spišská Nová Ves a okolie

22. mája 2023

Za siedmimi horami a siedmimi dolami rozprestiera sa na východe Slovenska jedno mesto, ktoré si vyslúžilo skutočne rozprávkových susedov. 

Staručký dedo Hornád, ktorý ani na staré kolená nenechá svojich susedov bez vody. Slovenský raj, ktorý drží svoje susedné mesto za ruku a dáva mu kúsok svojho pokoja a krásy a v neposlednom rade Volovské a Levočské vrchy, ktoré od jari až po zimu pomáhali obyvateľom svojimi lesmi, tieňom, či bezpečnou strategickou pozíciou.

Dnes je Spišská Nová Ves stále čarovným, no už aj moderným mestom v ktorom sa snúbi história a jej pamiatky s moderným hospodárstvom, kultúrou a možnosťami.

Najdlhšie šošovkovité námestie v Európe je snáď jednou z najznámejších dominánt Čarovnej Spišskej Novej Vsi po Spišskom hrade, no toto rozprávkami opradené mesto toho ponúka ďaleko viac.

Samotné múzeum Spiša, či galéria tunajších umelcov. Expozícia venovaná histórii baníctva, či výstava darov Jána Pavla druhého... Spišská Nová Ves je bohatá aj kultúrou divadelného umenia, keďže má rovno trio divadiel. Spišské, bábkové a divadlo Kontra.

Veľmi zaujímavou atrakciou je najmenšia zoologická záhrada na Slovensku. Na ôsmich hektároch ukrýva až 230 zvierat. Nazrite s nami do skutočného sveta rozprávok. Poďte sa pozrieť na Čarovnú Spišskú Novú Ves a jej okolie.

Práve v týchto dňoch vzniká nová fotopublikácia Čarovná Spišská Nová Ves okolie, ktorá nadchádzajúca bude plná jedinečných záberov z tohto čarovného regiónu. Nájdete v nej malebné dedinky a úchvatné prírodné scenérie. Čitatelia si budú môcť vychutnať pôsobivé fotografie, ktoré zachytávajú krásu tohto regiónu. V tejto knihe sa určite nájde niečo pre každého, kto túži objaviť kúzlo tohto kraja.

V týchto dňoch a týždňoch sa tvorí jedinečná kniha, ktorá zachytáva kúzlo regiónu okolo Spišskej Novej Vsi. Tento projekt sa však neobmedzuje len na úzky tím tvorcov, ktorí na knihe pracujú. Práve naopak - aj Vy máte príležitosť sa zapojiť a dať knihe svoju pridanú hodnotu! Ako predstavitelia miest a obcí, majitelia firiem, výrobcovia či zástupcovia kultúrnych organizácií ste práve vy tí, ktorí môžu novú knihu obohatiť a dať jej vyššiu hodnotu. Nehovoriac o tom, že je to zároveň dobrá príležitosť zviditeľniť vašu prácu a hodnoty, ktoré ňou vytvárate.

Ako je možné vstúpiť do projektu?
Kontaktujte našu regionálnu projektovú manažérku Ing. Petra Beňová, tel.: 0904 543 587 alebo e-mail: .Objasní vám všetky potrebné informácie, ukáže vám obdobné publikácie, aby ste si vedeli predstaviť, ako bude vaša prezentácia v knihe vyzerať.

Dajte nám o sebe vedieť, a my sa už postaráme, aby ste s vašou prezentáciou boli čo najspokojnejší. Každá práca je dôležitá, no treba ju zviditeľniť. Pomáhame rásť slovenskému cestovnému ruchu a ponúkame jedinečný pohľad na krajinu. Pridajte sa k nám!

Redaktor edície

Mgr. Martin Kmeť

+421 904 335 073

© 2019 – 2024 CBS spol, s.r.o.
chevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram