Čarovná Šaľa a okolie

13. novembra 2023

Pripravované projekty

Šaľa je malebné mestečko situované v západnej časti Slovenska, v nitrianskom kraji a jeho história siaha až do staroveku. Archeologické vykopávky odhalili pozostatky neandertálcov, čo svedčí o dlhodobom osídlení tejto oblasti. Práve sem sa tentokrát zatúlali naši čarovní fotografi, aby pre nás pripravili foto-publikáciu tých najkrajších miest tejto časti Slovenska.História mesta siaha až do obdobia stredoveku, kedy Šaľa bola súčasťou Uhorského kráľovstva. Úzko je spojená s rodinou Esterházyovcov, ktorá v 17. a 18. storočí výrazne ovplyvnila jej vývoj a tvár. Dnes je však Šaľa známa predovšetkým ako mesto s významným priemyslom. Mesto je obklopené nádhernou prírodou, ktorá láka na cykloturistiku, pešie túry alebo rybolov na rieke Váh. Šaľa je teda mesto plné kontrastov – spojenie histórie a súčasnosti, priemyslu a prírody, kultúry a športu. Mesto, ktoré má čo ponúknuť každému, kto ho navštívi.

O tom, že toto miesto nesie so sebou neskutočné čaro budú svedčiť aj fotky miestnych fotografov. Práve v týchto dňoch vzniká nová foto-publikácia Čarovná Šaľa a okolie, ktorá bude plná jedinečných záberov z tohto čarovného regiónu. Nájdete v nej jedinečné fotografie mesta, ale aj úchvatné prírodné scenérie jeho okolia. V tejto knihe sa určite nájde niečo pre každého, kto túži objaviť kúzlo tohto kraja.

V týchto dňoch a týždňoch sa tvorí jedinečná kniha, ktorá zachytáva kúzlo tohto regiónu. Tento projekt sa však neobmedzuje len na úzky tím tvorcov, ktorí na knihe pracujú. Práve naopak – aj Vy máte príležitosť sa zapojiť a dať knihe svoju pridanú hodnotu! Ako predstavitelia miest a obcí, majitelia firiem, výrobcovia či zástupcovia kultúrnych organizácií ste práve vy tí, ktorí môžu novú knihu obohatiť a dať jej vyššiu hodnotu. Nehovoriac o tom, že je to zároveň dobrá príležitosť zviditeľniť vašu prácu a hodnoty, ktoré ňou vytvárate.

Ako je možné vstúpiť do projektu?

Kontaktujte nášho regionálneho projektového manažéra, Martina Štrbáka na tel.:+421 907 555 691 alebo e-mail: strbak@cbs.sk, ten vám poskytne všetky potrebné informácie, ukáže vám obdobné publikácie, aby ste si vedeli predstaviť, ako bude vaša prezentácia v knihe vyzerať

Dajte nám o sebe vedieť, a my sa už postaráme, aby ste s vašou prezentáciou boli čo najspokojnejší. Každá práca je dôležitá, no treba ju zviditeľniť. Pomáhame rásť slovenskému cestovnému ruchu a ponúkame jedinečný pohľad na krajinu. Pridajte sa k nám!