Čarovná Považská Bystrica a okolie

25. januára 2023

Po najdlhšej slovenskej rieke sa dostávame do rozprávky na Hornom Považí. Rovno z rieky Váh, odokrýva sa pred nami mesto ležiace na severe Vážskeho podolia. Obkolesené prstencom skalnatých brál, hôr a lesov chránia mesto pred nebezpečenstvami Manínska vrchovina, výbežky pohoria Javorníky ale aj Súľovské vrchy.

V mocnom skalami a horami posiatom prostredí rodia sa aj mocní chlapi, a tí teda hanbu nerobili svojmu rodisku. V trinástom storočí vybudovali aj Považský hrad a ten je do dnešných dní dozaista jednou z najväčších historických dominánt mesta.

Považská Bystrica je však dnes už moderné mesto, ktoré sa začalo rozvíjať najmä po vzniku Československa a to hlavne v odvetviach dopravného a strojárskeho priemyslu. Každoročne môže svojich návštevníkov potešiť tradičnými kultúrnymi slávnosťami, ako sú folklórny festival Otvára sa letu brána, Považskobystrický jarmok, alebo vychýrené motocyklové preteky.

Dych berúce okolie mesta Považská Bystrica si priam pýta pozornosť od zvedavých turistov, ktorí zo všetkých miest môžu zavítať napríklad do Manínskej Tiesňavy nachádzajúcej sa v Strážovských vrchoch. Jej vysoké steny ochránia pred horúcimi letnými dňami a úzky vápencový kaňon je miestom kde sa snúbi priestor pre turistiku, cyklistiku, či horolezectvo.

Nazrite s nami do skutočného sveta rozprávok. Poďte sa pozrieť na Čarovnú Považskú Bystricu a jej okolie.

V týchto dňoch a týždňoch vzniká nová kniha Čarovná Považská Bystrica a okolie, pracuje veľký kolektív ľudí. Fotografom, redaktorom, textárom a grafikom pomáhajú ľudia žijúci a pracujúci v Považskej Bystrici.  Ak máte chuť sa k nim pridať, dvere do vydavateľstva máte otvorené. Ak poznáte miesta, ktoré stoja za pozornosť a chcete sa o ne podeliť s čitateľmi, alebo máte podnetné nápady a tipy, dajte nám vedieť. Ako predstavitelia miest a obcí, majitelia firiem, výrobcovia či zástupcovia kultúrnych organizácií ste práve vy tí, ktorí môžu novú knihu obohatiť a dať jej vyššiu hodnotu. Nehovoriac o tom, že je to zároveň dobrá príležitosť zviditeľniť vašu prácu a hodnoty, ktoré ňou vytvárate.

Ako je možné vstúpiť do projektu?
Kontaktujte našu regionálnu projektovú manažérku Mirku Daranskú , tel.: 0903 429 755 alebo e-mail: . Objasní vám všetky potrebné informácie, ukáže vám obdobné publikácie, aby ste si vedeli predstaviť, ako bude vaša prezentácia v knihe vyzerať.

Dajte nám o sebe vedieť, a my sa už postaráme, aby ste s vašou prezentáciou boli čo najspokojnejší. Každá práca je dôležitá, no treba ju zviditeľniť. Vytvárame jedinečný pohľad na krajinu. Pridajte sa k nám!

Redaktor edície

Mgr. Martin Kmeť

+421 904 335 073

© 2019 – 2024 CBS spol, s.r.o.
chevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram