Čarovná Nitra a okolie

29. mája 2023

Novinky, Pripravované projekty

V našej čarovnej knižnici už máme množstvo rozprávok, ale ktorá bola prvá? Bola by ňou práve Nitra. Najdlhšia a najstaršia rozprávka na Slovensku. Na rieke s rovnomenným názvom, ktorou pretekajú všetky príbehy Nitranov od čias kniežactiev až po súčasnosť sa Nitra rozprestiera v Podunajskej pahorkatine na juhozápade Slovenska.

Na jej najposlednejších stranách je Nitra moderným mestom s kultúrne bohatým životom, o čom svedčia aj podujatia, ako medzinárodne známy festival Divadelná Nitra, alebo tradičný cyklus koncertov klasickej hudby konajúci sa v najfarebnejšom ročnom období. Nitrianska hudobná jar bude mimochodom už budúci rok oslavovať svoju päťdesiatku!

Nitra je však preslávená aj životom obchodným a to najmä vďaka poľnohospodárskej a potravinárskej výstave Agrokomplex ktorá tento rok oslavuje svoje štyridsiate ôsme narodeniny.

Rozprávka o slobodnom kráľovskom meste je naozaj rozsiahla a preto v sebe ukrýva aj množstvo čarovných pamiatok, ktoré Nitra opatruje pre obdivovateľov a ďalšie generácie podobne, ako Nitru pred nepriateľmi opatroval sám veľký Nitriansky hrad. 

Ten strážil mesto po boku mocných chlapov, ktorí keďže sa naša rozprávka pomaly končí oslavovali po dobre odvedenej práci v šenku pri čapovanom zlate. A akom? Majú predsa  poriadny Nitriansky Corgoň!

Nazrite s nami do skutočného sveta rozprávok. Poďte sa pozrieť na Čarovnú Nitru a jej okolie.

Práve teraz môžeme napísať, že o krásch a zaujímavostiach Nitry a okolia u nás práve začína vznikať nová, dosiaľ nevídaná kniha Čarovná Nitra a okolie. Jej základom budú desiatky neopakovateľných záberov od umeleckých a krajinárskych fotografov. Tie doplníme bohatým textovým obsahom a budeme vám veľmi vďační, keď nám pri jeho tvorbe pomôžete.

V týchto dňoch a týždňoch na knihe pracuje veľký kolektív ľudí. Fotografom, redaktorom, textárom a grafikom pomáhajú ľudia žijúci a pracujúci v Nitre a jej okolí. Ak máte chuť sa k nim pridať, dvere do vydavateľstva máte otvorené. Ak poznáte miesta, ktoré stoja za pozornosť a chcete sa o ne podeliť s čitateľmi, alebo máte podnetné nápady a tipy, dajte nám vedieť. Ako predstavitelia miest a obcí, majitelia firiem, výrobcovia či zástupcovia kultúrnych organizácií ste práve vy tí, ktorí môžu novú knihu obohatiť a dať jej vyššiu hodnotu. Nehovoriac o tom, že je to zároveň dobrá príležitosť zviditeľniť vašu prácu a hodnoty, ktoré ňou vytvárate.

Ako je možné vstúpiť do projektu?
Kontaktujte našu regionálnu projektovú manažérku Adrianu Drugovú , tel.: 0915 435 966 alebo e-mail: drugova@cbs.sk. Objasní vám všetky potrebné informácie, ukáže vám obdobné publikácie, aby ste si vedeli predstaviť, ako bude vaša prezentácia v knihe vyzerať.

Dajte nám o sebe vedieť, a my sa už postaráme, aby ste s vašou prezentáciou boli čo najspokojnejší. Každá práca je dôležitá, no treba ju zviditeľniť. Vytvárame jedinečný pohľad na krajinu. Pridajte sa k nám!