Čarovná Myjava a okolie

17. januára 2022

Na západnom kraji Slovenska, len málokto by čary hľadal. No napriek tomu, mnoho čarovných krás v sebe ukrýva tento región. Vraví sa, že ľudí nájdete všade, no títo v Kopaniciach nie sú len takí obyčajní. Už od feudalizmu práve vďaka prvým Kopaničiarom vznikala poľnohospodárska oblasť, ktorá nebyť ich snahy ju skultivovať, nebola by plodnou.

Piestany

Charakteristické Kopaničiarske nárečie dotvára nádhernú paletu farieb plání, kopčekov a vŕškov v oblasti, ktorú ako by za ruku držali jej staršie sestry Malé Karpaty.

Piestany

Tento čarovný región môže byť právom pyšný na svoje kultúrne tradície, medzi ktorých azda najväčšie dominanty patrí Myjavsky folklór, ktorý má svoje zastúpeniepo celom regióne. Myjavskí chlapi však okrem radosti z tanca s nádhernými ženami do farby nebies oblečenými, slávia aj iný triumf. Ich tradičnú Kopaničiarsku Slivovicu im totiž môže zvyšok Slovenska lenticho závidieť.

piestany

V tomto Kopaničiarskom regióne narodilo sa mnoho dôležitých osobností, no najväčšej z nich patrí Mohyla, ktorá je kultúrnou a turistickou dominantou tohoto kraja. Mohyla na kopci Bradlo, kde Milan Rastislav Štefánik rád vo voľných chvíľach trávil čas je aj jednou zo zastávok frekventovanej turistickej cesty SNP. Nazrite s nami do skutočného sveta rozprávok. Poďte sa s nami pozrieť na Čarovnú Myjavu a jej  okolie.

Čarovná Myjava a jej okolie sú jednoducho pôvabným a harmonickým spojením bezpočtu miest, kde telo pookreje a duša nájde pohladenie.

Práve v týchto dňoch a týždňoch na nej pracuje veľký kolektív ľudí. Fotografom, redaktorom, textárom a grafikom pomáhajú ľudia žijúci a pracujúci v Myjave a jej okolí. Ak máte chuť sa k nim pridať, dvere do vydavateľstva máte otvorené. Ak poznáte miesta, ktoré stoja za pozornosť a chcete sa o ne podeliť s čitateľmi, alebo máte podnetné nápady a tipy, dajte nám vedieť. Ako predstavitelia miest a obcí, majitelia firiem, výrobcovia či zástupcovia kultúrnych organizácií ste práve vy tí, ktorí môžu novú knihu obohatiť a dať jej vyššiu hodnotu. Nehovoriac o tom, že je to zároveň dobrá príležitosť zviditeľniť vašu prácu a hodnoty, ktoré ňou vytvárate.

Ako je možné vstúpiť do projektu?
Kontaktujte našu regionálnu projektovú manažérku Mirku Daranskú , tel.: 0903 429 755 alebo e-mail: . Objasní vám všetky potrebné informácie, ukáže vám obdobné publikácie, aby ste si vedeli predstaviť, ako bude vaša prezentácia v knihe vyzerať.

Dajte nám o sebe vedieť, a my sa už postaráme, aby ste s vašou prezentáciou boli čo najspokojnejší. Každá práca je dôležitá, no treba ju zviditeľniť. Vytvárame jedinečný pohľad na krajinu. Pridajte sa k nám!

Redaktor edície

Mgr. Martin Kmeť

+421 904 335 073

© 2019 – 2024 CBS spol, s.r.o.
chevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram