Čarovná Dolná Nitra

20. mája 2019

Tento kraj je jedným z diel človeka, na ktoré môže byť právom hrdý. Zvlnenú zem okolo rieky Nitra, ktorú mu príroda dala, zveľadil do neuveriteľne malebnej podoby. Dolná Nitra je krajinou polí a viníc, pomedzi ktoré vyrastajú pulzujúce dediny a mestá.

Doslova kráľovským spomedzi sídiel je legendárna Nitra, ktorej vladársky hrad tróni nad širokými nížinami už tisíc rokov. Starostlivo mu pri tom pomáha vrch Zobor, majestátna hora nádhernej prírody a úchvatných výhľadov. A pod týmito dvomi dominantami prúdi energia ulicami mesta, plného starovzácnych pamiatok a mladofarebného života.

Vidiecka Dolná Nitra, to sú očiam lahodiace krivky lánov, tiahnucich sa od obzoru po obzor. To sú ľudové domy a vínne domčeky. To sú rybári na bárkach pri východe slnka. To sú drobné kostolíky, kaplnky, prícestné kríže a súsošia svätcov, najmä patróna vinohradníkov svätého Urbana.

Mestská či vidiecka, Dolná Nitra je bezosporu niečím magická. A doslova hmatateľný dôkaz o tom sa práve začína tvoriť v našom vydavateľstve: kniha Čarovná Dolná Nitra. Zhromažďujeme do nej dychberúce zábery desiatok usilovných autorov – majstrov fotografického zachytávania svetla, tieňa, tvarov a farieb – ale aj užitočné informácie. A to od ľudí, ktorí v regióne žijú, pracujú či podnikajú a tento kraj najlepšie poznajú..

Zaujímavé známe miesta aj krásne tajomstvá tunajšieho kraja sa už čoskoro objavia na stránkach knihy Čarovná Dolná Nitra. Prinesieme vám ich cez úchvatné zábery fotografov, ktorí usilovne zachytávajú čarovné momenty.

Práve v týchto dňoch a týždňoch na nej pracuje veľký kolektív ľudí. Fotografom, redaktorom, textárom a grafikom pomáhajú ľudia žijúci a pracujúci na Dolnej Nitre. Ak máte chuť sa k nim pridať, dvere do vydavateľstva máte otvorené. Ak poznáte miesta, ktoré stoja za pozornosť a chcete sa o ne podeliť s čitateľmi, alebo máte podnetné nápady a tipy, dajte nám vedieť. Ako predstavitelia miest a obcí, majitelia firiem, výrobcovia či zástupcovia kultúrnych organizácií ste práve vy tí, ktorí môžu novú knihu obohatiť a dať jej vyššiu hodnotu. Nehovoriac o tom, že je to zároveň dobrá príležitosť zviditeľniť vašu prácu a hodnoty, ktoré ňou vytvárate.

Ako je možné vstúpiť do projektu?
Kontaktujte nášho regionálneho projektového manažéra Mgr. Vladimíra  Híreša, tel.: 0948 707 585 alebo e-mail: . Objasní vám všetky potrebné informácie, ukáže vám obdobné publikácie, aby ste si vedeli predstaviť, ako bude vaša prezentácia v knihe vyzerať.

Dajte nám o sebe vedieť, a my sa už postaráme, aby ste s vašou prezentáciou boli čo najspokojnejší. Každá práca je dôležitá, no treba ju zviditeľniť. Pomáhame rásť slovenskému cestovnému ruchu a ponúkame jedinečný pohľad na krajinu. Pridajte sa k nám!

Redaktor edície

Mgr. Martin Kmeť

+421 904 335 073

© 2019 – 2024 CBS spol, s.r.o.
chevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram