Čarovná Detva a okolie

1. 02. 2022Novinky, Pripravované projekty

Stojí vysoká,divá Poľana,maťstará ohromných stínov,pod ňou dedina Detvou volaná, mať bujná vysokých synov. Takto začínal Andrej Sládkovič svoju báseň, veršom venovanom majestátnej časti Čarovného Slovenska.

Slovenské stredohorie v sebe ukrýva údolie Detvianskeho potoka, ktoré dalo život dvom výrazným mestám v tomto regióne. Obkolesené pohoriami z každej strany vytvárajú dojem, že sa jedná viac, ako o skutočný svet, o rozprávku. Vyrastali ako sestry v dobách dávnych keď na neďalekej skale Kalamárke Veľkomoravská ríša mala svoje hradisko. Dokonca ešte dávno predtým sa na ich území objavili stopy človeka, o čom svedčia tri tisícročia staré nálezy keramiky.

Taká krajina, akú dostali do vena mestá Detva a Hriňová nemá obdobu v šírom svete.Ich malebné ľudové domčeky roztrúsené po celom regióne čarovne dotvárajú vlnivé lúky a kopce kraja, kde žijú hrdí podpoľanci.Lesné bohatstvo ja zaiste jednou z najväčších prírodných dominánt tejto rozprávkovej krajiny a Detva si ho preto vniesla aj do svojho erbu. Na Podpoľanie však už od samého začiatku dáva pozor Vígľašské panstvo, ktoré sa môže tešiť svojim obdivovateľom aj dnes. Nazrite s nami do skutočného sveta rozprávok. Poďte sa pozrieť na Čarovnú Detvu a jej okolie.

Všetka táto prírodou aj ľudskými rukami vytvorená nádhera sa vám už čoskoro predstaví na unikátnych fotografických obrazoch v knihe Čarovná Detva a okolie.

Práve v týchto dňoch a týždňoch na nej pracuje veľký kolektív ľudí. Fotografom, redaktorom, textárom a grafikom pomáhajú ľudia žijúci a pracujúci v Detve. Ak máte chuť sa k nim pridať, dvere do vydavateľstva máte otvorené. Ak poznáte miesta, ktoré stoja za pozornosť a chcete sa o ne podeliť s čitateľmi, alebo máte podnetné nápady a tipy, dajte nám vedieť. Ako predstavitelia miest a obcí, majitelia firiem, výrobcovia či zástupcovia kultúrnych organizácií ste práve vy tí, ktorí môžu novú knihu obohatiť a dať jej vyššiu hodnotu. Nehovoriac o tom, že je to zároveň dobrá príležitosť zviditeľniť vašu prácu a hodnoty, ktoré ňou vytvárate.

Ako je možné vstúpiť do projektu?
Kontaktujte našu regionálny projektovú manažérku Ing. Miroslava Osvaldová , tel.: 0905 713 885  alebo e-mail: Objasní vám všetky potrebné informácie, ukáže vám obdobné publikácie, aby ste si vedeli predstaviť, ako bude vaša prezentácia v knihe vyzerať.

Dajte nám o sebe vedieť, a my sa už postaráme, aby ste s vašou prezentáciou boli čo najspokojnejší. Každá práca je dôležitá, no treba ju zviditeľniť. Vytvárame jedinečný pohľad na krajinu. Pridajte sa k nám!

Pin It on Pinterest

Share This